У МОЗ повідомили, що уряд ухвалив рішення щодо референтного ціноутворення на деякі лікарські засоби, що може вплинути на істотне зниження вартості популярних ліків
Департамент інформації та комунікації з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України повідомив, що уряд ухвалив рішення щодо референтного ціноутворення на деякі лікарські засоби
В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила, що з 1 липня 2019 року впроваджують державне регулювання цін на деякі міжнародні незапатентовані назви препаратів і сильнодіючі лікарські засоби, які входять в національний перелік ліків.
Крім того, в залежності від суми вартості препарату, підкреслює Супрун, будуть впроваджуватися граничні процентні націнки на ліки. Заступник міністра з охорони здоров’я Роман Ілик сказав, що Національний перелік основних лікарських засобів, згідно з яким медичними установами купуються ліки, складається з 427 препаратів. Близько 60 з них є популярними ліками, якими найбільш часто користуються українці. У грошовому вираженні вони становлять близько 80% загального обсягу закупівель в регіонах.
Впровадження державного регулювання цін на популярні препарати допоможе заощадити близько 214 млн грн. За ці гроші медустанови зможуть придбати більше необхідних ліків з національного переліку, а пацієнти отримають ще більше безкоштовних ліків під час лікування в стаціонарі. Для роздрібної торгівлі ліками МОЗ запроваджує цінове регулювання, застосовуючи механізм регресійних націнок.
Новий механізм дасть можливість уникнути ситуації, коли співробітники аптек спеціально переконують покупців купувати більш дорогі ліки серед існуючих аналогів. Тепер, чим вище ціна препарату, тим меншу надбавку зможе встановити на нього аптека.
Крім того, з метою боротьби з фальсифікацією ліків МОЗ вводить спеціальне маркування лікарських засобів. І через деякий час можна буде відстежувати переміщення кожного виготовленого препарату від українського виробника або перетину кордону безпосередньо до пацієнта.