Стрічка новин
Сьогодні
25 Листопада 2024

Низькі тарифи на послуги зберігання газу роблять український маршрут найдешевшим в Європі, – Максим Білявський

29 Березня 2019, 16:32
no image

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв упевнений, що після відмови Данії узгодити проходження маршруту газопроводу "Північний потік-2" його експлуатація в заявлений російською стороною термін - 1 січня 2020 року - не розпочнеться

З питанням щодо впливу будівництва “Північного потоку-2” на стан газотранспортної галузі та економіку України “Економічні Новини” звернулись за ексклюзивним коментарем до віомого аналітика, експерта Центру Разумкова Максима Білявського

Максим Білявський зазначає, що кожен день на дно Балтійського моря укладаються сталеві труби, а «Північний потік – 2» повільно підходить до датського острову Борнхольм.

“Політичні пристрасті, що вирують навколо російського газопроводу «Північний потік – 2», не вщухають. Кожен день на дно Балтійського моря укладаються сталеві труби, «Північний потік – 2» повільно підходить до датського острову Борнхольм.

На сьогоднішній день існує два варіанти майбутнього пролягання газопроводу «Північний потік-2» у водах Данії. Раніше альтернатива двом початковим варіантів не розглядалася через суперечку про морські кордони між Данією і Польщею. Однак очікується, що в найближчі місяці країни врегулюють цю суперечку, розмежувавши відповідальність за морське дно. На сьогоднішній день датський уряд визначається зі своєю офіційною позицією та запросив у оператора проекту додаткову інформацію щодо впливу газопроводу на екологію.

Цілком ймовірно, що Данія після вивчення екологічної інформації надасть запит до операторів проекту «Північний потік-2» про підготовку третього варіанту маршруту пролягання у водах Данії. Це спричинить за собою нові затримки. Данія давно опирається газопроводу, за яким стоїть російська державна компанія Газпром. На сьогоднішній день такий опір вже вилився в простої і непередбачені витрати російської сторони в 750 мільйонів крон”, – каже експерт.

Стосовно переваг української газотранспортної системи, то Максим Білявський зазначає, що за останні двадцять років зросла нерівномірність добового споживання російського газу в Європі

“Така тенденція збережеться в майбутньому. Покривати пікові потреби європейських споживачів здатний тільки український маршрут. Вигідне розташування та технологічні можливості підземних сховищ газу дозволяють оперативно реагувати на потреби споживачів (мінімум три-чотири години).

Низькі тарифи на послуги зберігання роблять український маршрут найдешевшим інструментом балансування потреби газу в Європі. Для прикладу, тривалість транспортування газу через Північний потік складає мінімум 72 години, а функція швидкої реакції на зміну потреби європейських споживачів – відсутня”, – зазначає експерт.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті