Зелені аукціони запустяться з 2020 року за умови, якщо відповідний законопроект, включений до порядку денного на друге читання буде винесено на голосування у найближчому кварталі, і він отримає у парламенті необхідну кількість голосів.
«Проект закону по запуску аукціонів пройшов перше читання. Пройшов комітет паливно-енергетичного комплексу. Останній підготував його для того, щоб включити законопроект до порядку денного на друге читання. Сподіваюся, що це буде в найближчому кварталі. Тоді аукціони, відповідно до закону, який буде розглядатися, будуть запускатися з 2020 року», – висловив свою думку голова держефективності Сергій Савчук в інтерв’ю “Сонце, вітер та сміття. Що очікує на зелену енергетику в Україні” на liga.net.
Він вказав, що зі стартом системи аукціонів, об’єкти, які виробляють електричну енергію з сонця та вітру, матимуть річну квоту, яка визначатиметься Кабінетом міністрів.
“Це приблизно 700-800 МВт на рік по всіх напрямках відновлюваних джерел. Але кожний об’єкт буде мати ще свою квоту”, – зазначив Савчук.
Також посадовець підкреслив, що у перспективі визначатимуться точки, де можна буде встановлювати станцію, за кожну таку точку з можливістю підключення боротимуться інвестори, які гратимуть на пониження.
“Хто дасть дешевшу електроенергію, той буде мати можливість заключити договір на 20 років на продаж електричної енергії. Але за ціною, яка буде визначена через конкуренцію”, – пояснив Савчук.
Голова держефективності не виключає, що на першому етапі такий механізм може призупинити інвестиції в галузь, але згодом динаміка виправиться.
“Спочатку це може дещо призупинити, оскільки потрібна ще підзаконна база, яку буде розробляти Кабінет міністрів. Плюс, звісно, будь-яка система, яка буде запроваджуватися, буде мати якісь недоліки, які треба буде вирівнювати на ходу. Але потім вийдемо на нормальну динаміку. І будемо робити дешевшу енергію для споживачів”, – резюмував Савчук.
Раніше голова Національної енергетичної компанії “Укренерго”Всеволод Корольчук заявив, що введення зелених аукціонів неможливо до 20 квітня 2020 року. А звіт про відповідність генеруючих можливостей, затверджений регулятором, за його словами, можна очікувати з кінця березня.
Нагадаємо, 20 грудня 2018 року Верховна Рада у першому читанні прийняла законопроект №8449-д про забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел. За документом передбачається перехід з 1 січня 2020 року до конкурентного аукціонного принципу визначення вартості електроенергії з відновлювальних джерел замість “зелених” тарифів.