Стрічка новин
Сьогодні

Венесуела припинила експорт нафти через збій в системі енергопостачання

27 Березня 2019, 12:37
no image

Останній танкер відправився з порту в неділю

Другий за місяць масштабний збій в системі енергопостачання Венесуели, який залишив без електрики 18 з 23 штатів країни, в тому числі федеральний столичний округ Каракас, вдарив по останньої життєздатною галузі економіки – експорту нафти.

Як повідомляє Reuters, найбільший в Венесуелі нафтовий термінал Хосе, розташований в штаті Ансоатеги, призупинив відвантаження сировини з-за блекаута.

Останній танкер – зафрахтоване «Роснефтью» судно Dragon – вирушило з порту в неділю, 24 березня, і з тих пір робота порту паралізована. «Немає електрики, все стоїть», – заявив Reuters глава профспілки нафтових працівників Хосе Бодас.

За словами співробітника державної нафтової корпорації PDVSA, який говорив на умовах анонімності, співробітників терміналу евакуювали близько 14.00 за місцевим часом в понеділок. Близько 23.00 у понеділок (6.00 вівторка за Києвом) була зроблена спроба відновити роботу, але вона виявилася невдалою.

Незрозумілим залишається те, чи працюють підприємства, де важка венесуельська нафта змішується з легкими сортами, що робить її придатною для експорту.

За добу на найбільшій в Венесуелі ГЕС «Ель-Гури» сталося дві аварії, розповів РІА Новини джерело в МВС країни. Він додав, що «мала місце спроба саботажу», проте винні досі не знайдені.

Влада Венесуели були змушені оголосила вівторок вихідним днем, скасувати заняття в школах і університетах. У Каракасі не працюють більшість магазинів і кафе, припинився рух поїздів метро, через що відключилися світлофори на дорогах утворилися багатокілометрові пробки.

Почалися проблеми з водопостачанням: великі мережеві готелі знову ввели систему нормування і стали розсилати своїм постояльцям графіки подачі води.

Попередня крупна енергоаварії в Венесуелі сталася на початку березня, а на повне відновлення постачання пішло більше двох тижнів. Тоді, як і в цей раз, Національна електрична компанія назвала причиною диверсію.

Під час блекаута 7-12 березня також перестав працювати нафтовий порт Хосе, зупинилися спільні заводи PetroPiar з Chevron, PetroMonagas з «Роснефтью», Sinovensa з китайською CNPC і PetroCedeño з Total і Equinor сумарною потужністю 610 тисяч барелів на день, а також нафтохімічний завод Pequiven в Хосе.

У лютому, за даними ОПЕК, видобуток нафти у Венесуелі впала до нового півстолітнього мінімуму в 1,108 млн барелів на добу. Це майже втричі менше, ніж вироблялося на початку 2010х.

Експорт нафти з Венесуели впав нижче 1 млн барелів на добу на тлі санкцій проти PDVSA, введених адміністрацією Дональда Трампа 28 січня.
Джерело: finanz.ru

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті