Стрічка новин
Сьогодні
26 Листопада 2024

«Китай, Китай, Китай»: Стали відомі подробиці про новий бюджет Пентагону

25 Березня 2019, 12:16
no image

Китайські бомбардувальники. Китайські гіперзвукові ракети. Китайські кібератаки. Бюджет Пентагону на 2020 рік був сформований в основному з-за проблем національної безпеки США щодо Китаю.

В значній мірі бюджет Пентагону на 2020 рік сформовано загрозами національній безпеці, які виконуючий обов’язки міністра оборони Патрік Шанахан резюмував в трьох словах: «Китай, Китай, Китай».

США як і раніше борються з ісламськими екстремістами на Близькому Сході, та й Росія викликає зростаючу тривогу, але Шанахан зробив акцент на тому, що він вважає більш нагальною проблемою безпеки – зростаюча військова міць Китаю.

Ця тема, про яку говорив Шанахан, представляючи оборонний бюджет на 2020 рік сенатському комітету з питань збройних сил. Його план конкурує з більш вузькими і більш нагальними проблемами, такими як спроба президента Дональда Трампа використовувати збройні сили для будівництва прикордонної стіни.

Шанахан – чи перший міністр оборони, який всерйоз турбується про Китай. Кілька його попередників вважали Китай «опорою» для Тихого океану, але Шанахан бачить в цьому все більш нагальну проблему.

«Ми дуже довго ігнорували проблему», – сказав Шенахан сенаторам.

«Китай активно модернізує свої збройні сили, систематично краде дані і нарощує військову перевагу за допомогою стратегії військово-цивільного об’єднання», – написав Шенехан в пояснювальній записці для комітету, який розглядає бюджет Пентагону.

Наприклад, 25 мільярдів доларів, які Пентагон пропонує витратити на ядерну зброю у 2020 році, частково призначені для того, щоб випередити ядерні напрацювання Китаю. Шанахан впевнений, що Китай працює над ядерним бомбардувальників великої дальності, який, в разі успіху, дозволить Китаю приєднатися до країн, що володіють ядерною зброєю повітряного, морського і наземного базування.

Шанахан зазначив список інших досягнень Китаю – гіперзвукові ракети, космічні запуски, «систематичне злодійство» американських технологій, а також мілітаризація наземних об’єктів в Південно-Китайському морі.

Бонні С. Глейзер, директор проекту «Енергетика Китаю» в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень, говорить, що в США не вистачає ефективних стратегій для конкуренції з Китаєм.

Але багато аналітиків вважають, що Шанахан і Пентагон надмірно роздмухують загрозу Китаю.

«Я думаю, що варто запитати, що чим саме нам загрожує поведінку Китаю», – сказав Крістофер Пребл, віце-президент з досліджень в області оборони і зовнішньої політики в Інституті Катона. На думку Пребла, конкуренція з китайцями в основному не військового характеру.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті