Фахівці Каліфорнійського технологічного інституту перетворили ДНК в обчислювальну машину. У ній молекули грають роль обчислювальних транзисторів.
Команда дослідників під керівництвом Еріка Вінфрі оприлюднила в виданні Nature наукову статтю, присвячену особливостям «перетворення» молекул ДНК в міні-комп'ютер.
Вчені заявили, що змогли створити самозбірні системи, що складаються з молекул і виконують обчислювальні функції. Зробили вони це завдяки приєднанню одних ланцюжків ДНК до інших.
В результаті дослідники змогли оперувати шестирозрядна двійковими числами. Результат обчислень мікрокомп'ютера-ДНК можна побачити за допомогою системи електронного мікроскопу. «Виконуючи алгоритми» молекули ДНК утворюють різні ланцюжки. Вони створюють особливий візерунок, який можна інтерпретувати, знаючи вихідні дані.
Спочатку дослідники планували здійснювати за допомогою своєї розробки тільки три простеньких алгоритму. Однак в статті вчені розповіли про апробацію 21 «програми» (вони перевіряли рівність, послідовність рахунку, ознаки поділу на 3, малювали по заданих параметрах візерунки і т.д.)
Фахівці впевнені, що в майбутньому ДНК-програмування стане дуже перспективною галуззю. Воно, звичайно ж не замінить сучасні чіпи, але дозволить якісніше розібратися в особливостях функціонування ДНК.