Стрічка новин
Сьогодні
25 Листопада 2024

Експерти вважають, що США програють ракетну гонку з Китаєм в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні

18 Березня 2019, 12:09
no image

США приречені програти ракетну гонку в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні з Китаєм через серйозні географічних, політичних і військових несприятливих факторів

Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД, РСМД) не дозволив США і Росії створювати ракети середньої дальності, але Китай успішно запустив виробництво таких ракет, призначених для знищення військових баз США в Тихому океані і нанесення ударів по авіаносців.

США можуть спробувати протистояти цим ракетам, але в цій битві Вашингтон приречений. Однак, можуть бути й інші варіанти.

У цьому місяці США заявили, що в серпні почнуться випробування нового класу раніше заборонених ракет. Проблема в тому, що у головного конкурента США, Китаю, в цьому напрямку є величезна перевага.

Новий клас ракет США призначений для ураження цілей на середніх дистанціях від 500 до 5000 км. У США також є системи меншої дальності і міжконтинентальні балістичні ракети, які можуть досягати практично будь-якої точки світу.

Договір 1987 року зі Росією забороняв виробництво і використання ракет середньої дальності, але його недавній розрив відкрив для США можливість протистояти китайському арсеналу ракет.

Китай, прагнучи створити військово-морський флот, що перевершує американський, робить акцент на ракетах, які теоретично можуть вдарити по американських авіаносців.

Тепер, не будучи пов’язаними договором, США можуть розробляти і виробляти ракети середньої дальності. Але на практиці, Китай володіє декількома, здавалося б, непереборними перевагами в ракетній гонці двох наддержав.

Географія грає проти США

China sea missile range

Радіус дії китайських балістичних і крилатих ракет, систем ППО і військових кораблів. Центр стратегічних і бюджетних оцінок

Китай – величезна, гориста країна, де в будь-якій точці можливе розміщення мобільних ракетних пускових установок.

У США є мережа материкових і острівних союзників, де можуть базуватися ракети, але для цього потрібна згода союзника. Простіше кажучи, США навіть не розглядали цей варіант.

USS Michigan loading Tomahawk

Військово-морські сили на Гуамі. Фотографія ВВС США від Master Sgt. Кевін Дж. Грюнвальд

«Ми не говорили з нашими союзниками про розгортання ракет середньої і малої дальності на їх території», – заявив Reuters представник міністерства оборони США. «Чесно кажучи, ми навіть не думали про це, тому що дотримувалися договір».

США теоретично можуть розмістити ракети в Японії, але Японія не вітає військову присутність США і побоюється економічного тиску з боку Китаю. Те ж саме вірно і для Південної Кореї, Австралії, Філіппін і Тайваню.

Американські ракети на невеликому острові стануть першою і очевидною метою для Китаю

У той час як Китай зможе завдати один удар по невеликому острову і знищити всю ракетну систему противника, США доведеться порушити повітряний простір Китаю і шукати ракетні пускові установки на величезній території. Американські літаки зіткнуться з мережею протиповітряної оборони Народної Армії і ВПС, і це, якщо американські літаки взагалі відірвуться від землі. Нещодавно проведені симуляції військових дій припускають, що американські літаки, F-22 і F-35, ймовірно, навіть не злетять в реальному битві, коли Китай завдасть ракетного удару.

Але, на щастя для США, є й інші шляхи. Американські підводні човни з ракетними пусковими установками на борту можуть безперешкодно переміщатися по всьому Тихому океану. Важливо відзначити, що цим підводним човнам навіть не доведеться спливати на поверхню. У США є варіанти, щоб протистояти значним ракетним силам Китаю і спеціально виділений острів з новими ракетами середньої дальності, не сама розумна ідея.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті