Стрічка новин
Сьогодні
25 Листопада 2024

Вчені розповіли, як відеоблогери впливають на харчові смаки дітей

4 Березня 2019, 12:59
no image

Автори відзначають, що вплив влоги інше, ніж телебачення, і раніше його не вивчалось.

Дослідники з університету Ліверпуля провели соціальний експеримент за участю дітей різного віку і визначили, що блогери сприяють більшого споживання калорійної їжі. Робота опублікована в журналі Pediatrics.

У дослідженні психологи посилаються на статистику, згідно з якою 93 відсотки дітей Великобританії у віці від восьми до 11 років виходять в інтернет, 77 відсотків дивляться відео на YouTube, а 18 відсотків мають акаунти в соціальних мережах. Для підлітків, чий вік варіюється від 12 до 15 років, ці показники дорівнюють 99, 89 і 69 відсоткам відповідно.

Через настільки всеосяжного впливу інтернету автори захотіли дізнатися, яку роль в цьому впливі грають блогери і чи здатні вони задавати тенденції в харчуванні. Всього в експерименті брали участь 176 дітей у віці від дев’яти до 11 років. Їх випадковим чином розділили на три групи. Кожна з груп переглядала популярні Instagram-акаунти. Усі профілі згенерували штучно, але вони нічим не відрізнялися від справжніх. Кожен з них мав близько мільйона передплатників. Перший влогер захоплювався нездорової їжею: шоколадом, цукерками та іншими солодощами. Другому подобалася здорова їжа, наприклад морквяні палички і виноград. В акаунті третього увагу продуктам харчування зовсім не приділялося.

В результаті діти з першої групи споживали на 26 відсотків більше кілокалорій від здорової і нездорової їжі в порівнянні з дітьми третьої групи і на 32 відсотки більше тільки від хворих закусок. Між другою і третьою групами різниці в споживанні кілокалорій не спостерігалося – ні в загальному значенні, ні щодо здорової їжі.

Один з авторів дослідження, психолог Анна Коутс (Anna Coates) зробила висновок, що діти довіряють блогерам навіть більше, ніж знаменитостям. На її думку, варто було б обмежити коло просуває ними їжі, так як це може впливати на здоров’я молодого покоління.

Раніше дослідження канадських учених показало, що проведення часу за смартфонами, планшетами та екранами телевізорів може негативно позначитися на ранньому фізичному і розумовому розвитку маленьких дітей.

Джерело: Naked Science

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті