Коли Україна переходить на літній час: як переводити годинник
З 30 на 31 березня 2019 року о 03:00 стрілки годинника українці переведуть на одну годину вперед.
Переведення годинника на годину вперед влітку і взимку на годину назад регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 13.05.96 №509 про порядок обчислення часу на території України.
“Ввести на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 03:00 на одну годину вперед і в останню неділю жовтня о 04:00 на одну годину назад”, – йдеться в документі.
Зворотний перехід на зимовий час в цьому році відбудеться 27 жовтня.
На сьогоднішній день немає однозначної думки щодо переходу на зимовий і літній час. Восени 2011 року після нетривалих суперечок у Верховній Раді вирішили залишити країну назавжди в літньому часі. Однак пізніше система переходу на зимовий час була збережена.
Вперше переведення стрілок годинника на годину вперед влітку і на годину назад взимку з метою економії енергетичних ресурсів було проведено у Великобританії в 1908 році.
Медики для того, щоб зменшити негативний вплив переходу на літній час на організм людини рекомендують оптимізувати фізичні і емоційні завантаження, дотримуватися здорової дієти, збільшити час прогулянок на свіжому повітрі, намагатися не спати напередодні вдень і мінімум за годину до сну варто припинити користуватися гаджетами.
Джерело: ЛІГА Новини