Стрічка новин
Сьогодні

«Шпигунська держава» Путіна або як убили Бандеру, – екс-глава ЦРУ

26 Лютого 2019, 18:08
83546d2 spy 690 Економічні новини - головні новини України та світу

Колишній глава Центрального Розвідувального Управління США Джон Сіфер в своїй публікації в The New York Times аналізує інструменти агресії сучасної Росії і порівнює їх з методами терору КДБ і ЧК

Російський лідер має намір відновити роль спецслужб, яку вони грали в радянську епоху, а саме контролювати громадян і дестабілізувати іноземних супротивників, – повідомляє колишній глава Центрального Розвідувального Управління США Джон Сіфер в своїй публікації у виданні The New York Times

Відповідно до проведеної Національною розвідкою США оцінкою загроз у всьому світі, американці можуть очікувати, що Росія Володимира Путіна докладе всіх зусиль по загострення соціальної, політичної і расової напруженості в США та інших країнах.

На думку Джона Сіфера, щоб краще підготуватися до російських погроз необхідно проаналізувати минуле і вивчити діяльність КДБ, в якому Путін провів свої формують роки. Історія жорстокої реальності функціонування радянських служб безпеки часів холодної війни розкриває коріння і причини нинішнього використання Росією таких інструментів, як політичні арешти, підривна діяльність, дезінформація, вбивства, шпигунство і використання зброї в якості брехні. Жодна з цих тактик не нова для Кремля.

Фактично, ця тактика зробила Радянську Росію першою в світі «шпигунською державою», і вона також відрізняла її від авторитарних держав, керованих диктаторами. Сьогоднішня Росія стала ще більш шпигунською державою після більш ніж 20-річного правління Путіна. Путін прийшов до влади і запросив багатьох своїх колишніх колег з КДБ, щоб допомогти відновити державу. Результатом є авторитарний режим з політикою і філософією наглядової служби секретної поліції, який спирається на розвідувальні операції для вирішення проблем зовнішньої політики і підтримки контролю всередині країни.

Як це почалося? Після більшовицької революції в 1917 році Володимир Ленін створив секретну поліцейську службу, відому як “ЧК”, яка стала головним інструментом репресій і терору. При безжальному революціонеру Феліксі Дзержинському “ЧК” було доручено за будь-яку ціну зберегти владу в країні. Вона виконувала функції судді, присяжних і ката держави, використовуючи саботаж, цензуру, репресії і вбивства, щоб тримати населення і зовнішніх ворогів у страху. Ця неоперена служба таємної поліції обдурила авторитетні розвідувальні служби Європи і продемонструвала свою хитрість, терпіння і жорстокість.

Протягом десятиліть радянські і російські спецслужби розробляли інструменти і тактики на основі свого чекістського досвіду, які відрізняли їх від колег на Заході. Замість того, щоб зосередитися на зборі та аналізі розвідданих, вони набували досвіду в пропаганді, агітації, підривної діяльності, репресії, обмані і вбивствах. “ЧК” і його наступники сіяли хаос за кордоном використовуючи пропаганду, дезінформацію і саботаж, одночасно здійснюючи масові арешти і будівництво Гулагів у себе в країні.

Радянські культурні та дипломатичні інститути були просто прикриттям механізмам, призначеним для обману західних інтелектуалів, розпалювання комерційних і політичних розбіжностей і підриву демократії всередині країни. Іншими словами, їх мета полягала в тому, щоб обманювати освічених людей на Заході.

Дійсно, Кремль розгорнув армію шпигунів і завербував інформаторів по всьому світу, щоб красти секрети, поширювати дезінформацію і підтримувати терористів і шахрайські схеми. Служби безпеки побудували свою гібридну війну на формі обману, використовуючи інструмент званий «рефлексивним контролем», що представляє собою управління сприйняттям супротивника для досягнення контролю над ним і стимулювання до дії проти своїх власних інтересів. Ця практика продовжується до цих пір.

Невдала спроба росіян вбити Сергія Скрипаля в Британії в 2018 році практично нічим не відрізняється від тактики КДБ часів холодної війни. Вбивство українського націоналіста Степана Бандери в 1959 році є яскравим тому підтвердженням. Вбивці таємно відстежили Бандеру за його мюнхенському адресою і використовували виготовлений КДБ пістолет, який розпилював отруту, щоб смерть Бандери виглядала як серцевий напад.

img src=”https://enovosty.com/wp-content/uploads/2019/02/07zvuzjpx.jpg” alt=”” width=”460″ height=”307″ class=”aligncenter size-full wp-image-4745074″ />

На думку автора публікації, зусилля Росії з насильницького захисту своїх інтересів є наслідком глибокого почуття незахищеності, породженого багатовіковими військовими вторгненнями на територію країни і розпадом держави. Небагато країн постраждали більше. Центральний елемент державного устрою Росії з часів царської влади обманював і послаблював своїх ворогів всередині країни. У цьому сенсі добре відточені інструменти “політичної торгівлі” в Росії зрозумілі і логічні, хоча і заслуговують на осуд.

Сіфера акцентує увагу на тому, що західна єдність – кращий захист демократичних держав, так як Путін знає, що не може конкурувати із Заходом на рівних умовах. Він використовує свою “чекістську машину” для того, щоб збити з пантелику, заплутати і паралізувати своїх ворогів, тому що це все, що у нього є. Для захисту державних інтересів необхідно посилено працювати зі своїми союзниками, щоб спільно захищати державні інтереси від кібер- і гібридних атак.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті