Професор Університету Йова Сара МакЛаугхлін Мітчелл намагається знайти відповідь на питання щодо можливості ескалації агресивних дій Росії в Керченській протоці
Україна багато років протистоїть Росії на суші в конфлікті на Донбасі. Але останнім часом Україна змушена протистояти російській агресії на море. На питання щодо ймовірності ескалації морського конфлікту намагалася знайти відповідь професор Університету Йова Сара МакЛаугхлін Мітчелл у виданні The Washington Post
Сара МакЛаугхлін пише, що морські суперечки займають вагоме місце у глобальній політиці. Наприклад, морські конфлікти Китаю з сусідніми державами породили більше дюжини воєнізованих зіткнень на морі з 1991 року.
Протистояння України російської агресії в Керченській протоці і введений воєнний стан в країні створюють умови щодо ескалації морського конфлікту і можливості початку повноцінних військовий дій.
Професор пише, що даний конфлікт робить особливо небезпечним той факт, що у нього існує кілька вимірів (як допуск судів в Азовське море, так і анексована територія Кримського півострова)
Проведені дослідження показують, що конфлікти з декількома проблемами, скоріш за все, переростають у воєнізовані зіткнення.