В користь 3D-принтерів для людства зараз ніхто не сумнівається. Однак, експерти виявили і небезпека. Ці гаджети здатні викидати в повітря шкідливі частинки.
У 3D-принтерів багато переваг. З їх допомогою можна створювати та медичні прилади, і космічні запчастини. Але недавно група вчених встановила, що під час «друкування» вони викидають в повітря шкідливі речовини, під час вдихання яких може постраждати людське здоров'я.
Дане відкриття належить вченим Технологічного інституту Джорджії. Також до цього відкриття причетні дослідники-хіміки з Underwriters Laboratories.
В ході дослідження вчені вивчали принтери, що працюють згідно з технологічним принципом FDM. В якості сировини для друку в них застосовується термопластичні матеріали. Під час експериментів експерти встановили, що 3D-принтер переробляючи термопластичний матеріал, продукує викид небезпечних для здоров'я речовин.
Ці частинки дуже маленькі – лише 100 нанометрів. Їх не можна побачити. При вдиханні вони здатні без праці пробратися в тканини і спровокувати хвороби легенів і серця. Хіміки встановили, що в викидається речовині міститься більше 200 органічних сполук. Серед них є навіть формальдегід.
Вчені впевнені, що на кількість викидів шкідливих речовин впливає і конструкція принтера. Тому при виборі такого гаджета слід приділити увагу температурі його сопла і вибору сировини. Також необхідно працювати в добре провітрюваному приміщенні.