Стрічка новин
Сьогодні

Україна стала першою за уразливості серед економік світу

23 Жовтня 2018, 15:08
no image

Сусідами України в десятці найбільш уразливих стали Нігер, Сьєрра-Леоне, КНДР, Судан, Ефіопія, Ємен. Відповідно до класифікації ООН, це найслабші в економічному відношенні держави.

reyting Економічні новини - головні новини України та світу

У глобальному рейтингу уразливості External Vulnerability Index, в якому аналізувалися економіки 190 країн, Україна посіла восьме місце. Серед ринків, що розвиваються України на першому місці. Рейтинг підготувала дослідницька компанія IHSMarkit.

Індекс зовнішньої уразливості від IHS Markit заснований на стабільності валюти. Він використовує такі заходи, як баланс поточного рахунку, зовнішній борг, валютні резерви і інфляція. Макроекономічна політика і політичний ризик також враховуються в кінцевому рейтингу. До додаткових елементів оцінки вразливості відносяться системи обміну іноземної валюти, розмір припливу прямих іноземних інвестицій (ПІІ) і зовнішній борг.

До кінця вересня валюта ринків, що розвиваються знецінилася приблизно на вісім відсотків по відношенню до долара США, відзначається авторами дослідження. Українська гривня, певна як найбільш вразлива, знаходиться під значним тиском з початку 2018 року.

Як зазначає головний економіст IHS Markit Наріман Бехравеш, «Україна як і раніше вразлива перед несприятливими зовнішніми фінансовими умовами через її хронічного дефіциту поточного рахунку і бюджету, який вимагають зовнішнього фінансування». Також впливають дорогий доступ до ринків і високий коефіцієнт заборгованості до зовнішніх доходів, заявив Бехравеш. Посилює негативні фактори політична нестабільність в країні.

До позитивних факторів, за оцінкою IHS Markit, відноситься газова лібералізація, яка відкрила доступ в фінансів МВФ. IHS Markit є світовим лідером в області критично важливої ​​інформації, аналітики і рішень для основних галузей і ринків, які керують економікою в усьому світі. Компанія надає інформацію, аналітику і рішення нового покоління для клієнтів в бізнесі, фінансах і уряді.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті