Будучи частиною Російської православної церкви білоруська приєдналася до вирішення синоду РПЦ
Білоруська православна церква пішла за РПЦ і вирішила повністю припинити євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом.
Про це заявив голова відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Волоколамський Іларіон.
"Білоруська православна церква, як частина Російської православної церкви, приєднується до цього рішення (про припинення євхаристійного спілкування з Константинополем)", – повідомив він.
Митрополит заявив, що всі прийняті рішення "поширюються на всю канонічну територію Російської православної церкви, включаючи і Білорусію".
Напередодні президент Білорусі Олександр Лукашенко підтримав РПЦ і висловився проти розколу в православ'ї.
Нагадаємо, 11 жовтня Вселенський Патріархат заявив про рішення продовжити процедуру надання Томосу Української церкви. Константинополь оголосив про зняття анафеми з патріарха Філарета і предстоятеля Української автокефальної православної церкви митрополита Макарія. У відповідь Російська православна церква заявила 15 жовтня про розрив церковного спілкування зі Вселенським патріархатом за рішенням Священного синоду РПЦ.
В рамках розриву за молитву в «заборонених» храмах священнослужителів РПЦ чекає покарання, а віруючі будуть зобов'язані покаятися в цьому гріху на сповіді. Під заборону, зокрема, потрапили всі православні церкви Стамбула і єдиний діючий храм у традиційній зоні відпочинку російських туристів – в Анталії. Під заборону підпадають ряд церков в Греції – на Криті і на островах Додеканеса, розташованих в південно-східній частині Егейського моря, найбільший з яких – Родос. Заборона буде поширюватися і на церкви Афона.