Багато країн переглянули своє ставлення до АЕС після аварії на японській станції Фукусіма-1
Сума інвестицій в атомну енергетику в 2017 році впала на 45%, в порівнянні з попереднім роком і склала $ 17 млрд.
Про це повідомляє газета Nikkei, посилаючись на дані Міжнародного енергетичного агентства (МЕА). На скорочення інвестицій позначилася все зростаюча в світі тенденція відмови від АЕС.
Зокрема, загальна сума світових інвестицій в будівництво нових атомних електростанцій знизилася на 70%. За даними МЕА, загальний обсяг інвестицій в енергетичній сфері планети в 2017 році скоротився в порівнянні з попереднім роком на 2%, склавши $ 1,8 трлн. Капіталовкладення в засновані на використанні мінерального палива потужності в цілому залишилися на колишньому рівні.
Як припускає видання, багато країн стали з недовірою ставитися до атомної енергетики після аварії на японській АЕС Фукусіма-1, що сталася навесні 2011 року.
Так, Німеччина прийняла рішення повністю відмовитися від АЕС. Швейцарія провела референдум, за підсумками якого в країні заборонено будувати нові станції. Франція планує скоротити свою залежність від атомної енергетики. Подібні процеси відбуваються також і в країнах Азії. Наприклад, Тайвань до 2025 року планує повністю відмовитися від АЕС, серйозні обмеження на їх використання вводяться в Південній Кореї.