Вчені провели експеримент, в ході якого було підраховано кількість осіб, які може запам'ятати людина, і вільно розрізнити їх у разі, коли буде показано будь-яке фото одного з їхніх власників.
Для того щоб провести експеримент, вчені зібрали групу з двадцяти п'яти чоловік, і дали їм просто завдання: кожен учасник повинен був дізнатися максимальне число знаменитостей, зображених на фото, а також описати особи всіх родичів, друзів і знайомих, а також простих зустрічних, яких вони змогли згадати.
Після випробування стало відомо, що добровольці без проблем змогли розповісти про те, як виглядають кілька сотень людей, їхніх знайомих і успішно розпізнали близько 30% відомих людей, чиї зображення показували експериментатори. В середньому кожен піддослідний пам'ятав близько 5 тисяч осіб, хоча розкид в значеннях між ними був дуже високим: частина людей пам'ятала лише тисячу осіб, тоді як для інших їх число наближалося до позначки в 10 тисяч.
Вчений Роб Дженкінс, який проводив, експеримент розповів, що ці відмінності можуть бути пов'язані як з особливостями в роботі мозку, так і з тим, в якому середовищі – міської чи сільської – росли учасники дослідів.
Подібний результат, як зазначає Дженкінс, говорить про те, що досвід і соціальне середовище можуть відігравати важливу роль у формуванні подібного багажу знань.