Для того щоб велика рана або виразка зажили без наслідків для здоров'я, швидше за все, буде потрібно втручання хірургів для видалення пошкоджених ділянок, вилучення чужорідних предметів, а також зашивання країв рани. Але американські вчені винайшли метод, за допомогою якого рани здатні затягуватися самі по собі.
Розроблений метод передбачає «підселення» на рану особливого типу вірусу. З його допомогою, клітини організму перебудовуються, і рана затягується прискореними темпами.
Каліфорнійські вчені провели ряд експериментів на лабораторних тваринах. На неепітеліальні клітини піддослідних вводили спеціальні віруси. А ті, в свою чергу, стимулювали вироблення чотирьох генів, які відповідальні за регенерацію клітин і перебудову клітинної структури. В результаті клітини ставали епітеліальними і прискорювали процеси відновлення. Процес загоєння ран у лабораторних тварин зайняв в середньому до місяця.
Один з розробників методу доктор Еспізуа Бельмонт заявив, що поки такої спосіб загоєння ран застосовувати на людях не будуть, оскільки він вимагає доопрацювання і перевірки на безпеку для людини. Однак він вважає, що розробка може стати великим проривом в медицині.
Якщо ж подальші експерименти на людині виявляться успішними, то розроблений метод стане більш простим і швидким способом вирішення проблеми, ніж хірургічні втручання. За принципом це буде схоже на звичайний укол. Достатньо буде лише «підселити» віруси на рану, а вони займуться перепрограмуванням клітин для самолікування.