Стрічка новин
Сьогодні
24 Листопада 2024

До кого з одержувачів субсидій можуть прийти з перевіркою

27 Серпня 2018, 12:59
no image

З травня 2018 року в Україні діють нові правила нарахування субсидій. Як комісії дізнаються про дорогі покупки одержувачів соцдопомоги і до кого може прийти перевірка.

subsidia 1 Економічні новини - головні новини України та світу

Про це розповів генеральний директор Директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко.
Чиновник нагадав, що одержувачі або претенденти на субсидію мають декларувати покупки вартістю понад 50 тисяч грн, і вони можуть стати підставою для відмови, – утім, такі випадки може в індивідуальному порядку розглянути комісія.

“Людина має задекларувати такі покупки. А якщо вона цього не зробила, ми отримаємо цю інформацію через банківську систему в порядку обміну. ​​І тоді будемо вирішувати питання щодо правомірності отримання субсидій такою людиною”, – пояснив Музиченко.

За його словами, перевірки тих, хто отримує допомогу від держави, не є новою в Україні практикою. Водночас є чіткі критерії призначення таких перевірок – наприклад, коли субсидію призначають за рішенням комісії.

“Припустимо, сім’я зробила придбання на суму понад 50 тис. грн. Але це придбання – єдине житло, куплене до того ж у кредит. У такому разі теж може бути призначено субсидію – на комісії, в індивідуальному порядку. І в разі розгляду справи на комісії акт обстеження умов проживання в домогосподарстві – обов’язковий документ. Соціальний інспектор виїжджає на місце, робить перевірку, заносить все в акт, і на підставі цього акта комісія ухвалює рішення – позитивне або негативне”, – навів приклад Музиченко.

Чиновник запевнив, що інспектори ніяк не можуть прийти з перевірками до кожного одержувача субсидії – їх, за словами Музиченка, близько 1300 на приблизно 2 млн 182,6 тис. домогосподарств, які отримують субсидії на оплату ЖК-послуг (дані Держстату на липень-2018) .

“Соціальний інспектор працює за конкретним алгоритмом, з конкретним домогосподарством. Звичайно, якщо виявиться, що людина задекларувала одні доходи, а за даними фіскальної служби або Пенсійного фонду буде інша інформація – це стане підставою для здійснення перевірки цього конкретного домогосподарства. За результатами цієї перевірки визначатимуть розмір переплати, і ці кошти утримуватимуться до державного бюджету”, – пояснив Музиченко.

Водночас чиновник звернув увагу, що придбання побутової техніки не є підставою для відмови в субсидії – у тому разі, якщо сума придбання не перевищує 50 тисяч грн.

“Якщо вартість цих речей менше 50 тис. грн – немає приводу хвилюватися. Придбання побутової техніки не є підставою для перевірки або позбавлення субсидії. Не думаю, що сьогодні середньостатистичний одержувач субсидії купує собі пральну машину дорожче за 50 тисяч грн”, – зазначив Музиченко.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті