Вчені списали алгоритм поведінки мурах, коли вони працюють, і застосували його до роботам, завданням яких є транспортування вантажів.
Коли мурахи риють вузькі тунелі під землею, то вони завжди пропускають своїх "колег", які біжать вже з частинками грунту. Мудрі мурахи роблять це для того, щоб збільшити швидкість риття тунелю.
Вчені вирішили спробувати застосувати такий же алгоритм поведінки для невеликих роботів, навчених транспортувати вантажі. Вчені припускають, що в майбутньому, завдяки таким алгоритмам, швидкість перевезення вантажів збільшиться.
Крім того, їх можна буде застосувати на дорогах з метою зниження кількості пробок. При цьому раніше урбаністи розраховували моделі пробок тільки за статистичними моделям, проте тепер розглядатимуть і досвід тварин.
Дослідники посадили 30 вогненних мурах виду Solenopsis invicta, з розфарбованими в різні кольори брюшкамі, в прозорий контейнер із землею і ті почали будувати собі мурашник з безлічі тунелів. Коли комахи будували житло, їм постійно було потрібно виносити частки грунту назовні, тому вони часто мінялися місцями, при цьому створюючи пробки в тунелях.
Після деякого часу мурахи пристосувалися і почали пропускати своїх родичів, що біжать з ношею в руках. Таким чином, процес побудови мурашника прискорився.