Військово-морські сили України розробили стратегію розвитку національного військового флоту до 2035 року, щоб протистояти агресії Росії з моря.
Одним із головних завдань називають закладення основ планомірного та сталого розвитку Військово-Морських Сил, як виду Збройних Сил України, ідеться в повідомленні ВМС ЗСУ на сторінці у Facebook.
“Ми чітко розуміємо, що загрози з морського напрямку є реальними, а ситуація на Чорному та Азовському морях має тенденцію до загострення. Росія не відмовилася від своїх агресивних намірів, і веде скоординовану гібридну війну проти України, також і на морі. Нарощує своє угруповання в Криму, кількісно і якісно збільшує можливості Чорноморського флоту, багатократно посилила морське угруповання прикордонної служби ФСБ”, – зазначають у ВМС.
За словами командування військово-морських сил, усі російські навчання на морі мають відверто наступальний характер.
“Росією фактично окупована більша частина нашої виключної (морської) економічної зони, здійснюється пограбування українських морських ресурсів. Як прихований елемент блокади, проводиться штучне затримання в Керченській протоці й Азовському морі суден, які користуються портами України. Російська агресія в Чорному й Азовському морях – реальність”, – додали у військовому відомстві.
У ВМС зазначили, що можливості щодо адекватної відповіді на морську агресію Росії вкрай обмежені фінансовим ресурсом, станом економіки та часом. Саме тому керівництво ухвалило рішення зосередити зусилля на поетапному відновленні флоту.
“Ми будуємо збалансовані ВМС, які будуть спроможні вирішувати всі завдання, що покладені нашою державою. На першому етапі це прибережний флот, на другому – москітний, на третьому – збалансований”, – зазначили в ВМС.
На першому етапі буде відновлена оборона прибережної зони, на другому етапі – оборона ближньої зони, а на третьому – охорона далекої зони, тобто всієї акваторії Чорного моря.