Стрічка новин
Сьогодні
14 Листопада 2024

На Харківщині будують перший сміттєпереробний комплекс

9 Липня 2018, 20:00
no image

Перший в Україні сміттєпереробний комплекс з переробки твердих побутових відходів з системою збору полігонного газу та виробництва електроенергії будують в Дергачівському районі Харківської області.

221 e1531141644701 Економічні новини - головні новини України та світу

Про це розповів заступник директора з технічних питань генерального підрядника Олександр Панченко.

“Будівництво йде за графіком: обладнана спеціальна площадка для сміттєвозів, виконується планування доріг, закуплені матеріали, включаючи геомембрану і геотекстиль, сортувальна лінія, щебінь”, – зазначив Панченко.

За його словами, на території комплексу будуть діяти чотири окремих майданчики для складування сміття, кожна з яких буде вкрита гідроізоляційною мембраною.

“Зараз під укладку мембрани підготовлений ​​перший майданчик, а до кінця серпня фахівці підготують другий. Ці два об’єкти будуть введені в експлуатацію раніше терміну, щоб зняти навантаження з діючого полігону”, – додав Панченко.

На даний момент проводяться земляні роботи, щоб вийти на позначки, на яких будуть побудовані будівлі. До кінця року ці роботи будуть завершені на всіх майданчиках, підкреслив заступник директора.

Він зазначив, що фундаменти під обладнання, яке вже завезено, планується побудувати за два-три місяці. Його монтаж частково почнеться в цьому році і буде продовжений навесні наступного. “Тоді ж почнеться налагодження устаткування, і через рік можна починати поетапне введення комплексу в експлуатацію”, – пояснив Панченко.

У перший рік роботи комплексу на ньому планують виробляти від 13,5 млн кВт електроенергії на рік, а на десятий рік – вже до 42 млн кВт. “Надмірний газ, який утворюється при гнитті сміття, буде перероблятися в газогенераторах в електроенергію і надходити в мережу”, – розповів представник підрядника, додавши, що для видобутку такого газу на діючому і старому полігонах вже пробурили близько 30 свердловин, які згодом перейдуть в режим експлуатації.

Нова система дозволить знизити викиди в атмфосферу парникових газів від 51 тис. тонн в перший рік експлуатації комплексу і до 157 тис. тонн – на десятий рік роботи.

Щодо потужності суперкомплексу, то він зможе прослужити більше 50 років з умовою введення нових ліній.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті