В Україні в 2017 році було зафіксовано понад 4,3 тис. випадків виробничого травматизму, серед яких опіки, ураження струмом, ампутація кінцівок та ін.
При цьому 70% смертельних випадків викликані таими причинами:
смерть від падіння, в тому числі і з висоти;
смерть в результаті обвалення на постраждалих предметів;
при вибуху розлітаються предмети, наприклад, газові балони, а також ДТП на будмайданчиках на транспорті.
Також велика кількість смертельних випадків та травмування будівельників були викликані порушеннями техніки безпеки (несправне обладнання), проведення зварювання у вибухонебезпечному середовищі, необережність через нетверезий стан на роботі.
Кількість нещасних випадків при побутовому, непрофесійному будівництві в рази вище: щорічно серйозні травми при виконанні домашніх робіт отримують від 2 млн українців. З них гине близько 10 тисяч чоловік, а 28 тисяч осіб стають інвалідами.
Причини травматизму – вибух газових балонів, ураження струмом, необережне поводження з електроінструментами, опіки кислотами і лугами.
Як раніше повідомляли, протягом 2017 року робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України зареєстровано 4965 постраждалих на виробництві, з них 332 випадки виявилися смертельними. Найбільш травматичною галуззю економіки є видобувна промисловість і розробка кар’єрів. Частка нещасних випадків тут становить 18,9% (936 осіб травмовано, з них 31 – смертельно). Найбільше смертельних випадків зафіксовано в сфері транспорту і логістики – з 487 випадків травматизму 65 виявилися смертельними.