Північнокорейський політичний діяч Кім Чен Ин насправді є людиною з непоганою освітою, яка знає кілька мов, розуміється в міжнародній економіці та фінансовій сфері. Також він має доступ до соціальних мереж та знає про міжнародні процеси, які відбуваються у світі.
Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.
«Попередня програма ядерного озброєння Північної Кореї та програма ракетних пусків, які реалізував Кім Чен Ин, була розрахована до 2020 року. Адже Північна Корея уже давно прогнозувала, що санкції проти неї почнуть впливати на її економіку. І саме до 2020 року було заплановано створити до 30 ядерних зарядів і необхідну кількість ракетоносіїв, щоб можна було їх запустити на США», – сказав Кулик.
Тому, за його словами, саме у Північній Кореї ядерні випробування і пуски ракет стали інтенсивнішими. Бо там планували створити необхідний запас ядерного арсеналу. Адже з такою переговорною позицією можна було уже вступати у предметний діалог із колективним Заходом, Китаєм, Росією, Японією та іншими.
«Санкції лише на два роки прискорили можливість Північній Кореї домовлятись. Бо ракетні випробування були основним мотивом переговорів. Звичайно, що КНДР не збиралася воювати зі США, адже у Пхеньяні немає самогубців. А якщо і є, то не серед еліти. Усе це було технічним розрахунком», – вважає він.
Він також розповів, що шантажем щодо запуску ядерних ракет займалися і родичі Кім Чен Ина. Але він перевершив їх тим, що вдалося створити ракетоносії і необхідний запас атомної зброї.
«Раніше дідусь і батько Кім Чен Ина проводили лише ядерні випробування, а потім домовлялися з ООН, американцями та Південною Кореєю і говорили, що припиняють випробування в обмін на продуктову допомогу чи зняття санкцій. Це був звичайний шантаж… До речі, Росія у цій історії, на мій погляд, зіграла не останню роль. Адже КНДР все ж вдалося створити ракетоносії і необхідний запас атомної зброї. Тому на даний момент у Північної Кореї є вдала переговорна позиція», – зазначив Кулик.
Нагадаємо, президент Південної Кореї Мун Чже Ін заявив, що американські війська залишаться в країні після можливого підписання мирної угоди з КНДР.