Стрічка новин
Сьогодні

Новини сьогодні: На які уроки України повинна звернути увагу Вірменія, – думка

27 Квітня 2018, 10:00
no image

Росія має високі шанси далі тримати Вірменію в своїй орбіті після повалення прем'єра Сержа Саргсяна.

Про це заявив блогер Юрій Романенко.

Занадто важке становище у Вірменії і занадто небезпечне її геополітичне оточення, щоб можна було реалізувати будь-який план глибокої модернізації країни, що наближає її до Заходу.

Однак, те, що відбувається у Вірменії на руку Україні, оскільки нестабільність в цій країні відволікає Росію на Південний Кавказ і витягує з неї додаткові ресурси, які і так обмежені. Збільшення конфліктів на її периферії буде змушувати Росію кидатися від пожежі до пожежі, повільно виснажуючи її і перенапружуючи її політичну систему і економіку.

Тому вірменський народ чекають важкі часи і коли ейфорія спаде, то вірмени повинні придивитися до того, що сталося в Україні після 2014 року, щоб не опинитися перед обличчям ще більш серйозних загроз, ніж Київ. Тим більше, що ситуація в регіоні має для цього всі підстави.

Які ключові виклики перед Вірменією бачаться з Києва:

По-перше, збереглася колишня коаліція в парламенті, яка має важелі впливу на результат дострокових виборів. Стара еліта напевно намагатиметься перебудуватися і висунути на перші позиції «нові свіжі обличчя», яких буде використовувати як ширму, щоб зберегти все як є. Громадяни Вірменії повинні розуміти, що організовану силу можна перемогти тільки організованою силою. Найскладніше в революції – утримати її завоювання після першого «рожевого етапу», коли всі об’єднуються проти тирана і всім здається, що люди брати. Це небезпечна ілюзія, яка швидко розвінчується, коли починається другий етап, коли помірні старі і помірні нові формують нову коаліцію.

1524403216 9429 e1524767473666 Економічні новини - головні новини України та світу

Звідси друга теза – лідери опозиції, що перемогла, але ще не стали владою будуть змушені йти на компроміси зі старими, оскільки зіткнуться з нестачею кадрового ресурсу, компетенцій і грошей. Це призведе до втрати часу, яке є найдорожчим ресурсом. Через недовгий час почнеться розчарування, коли маси почнуть усвідомлювати, що радикальних змін немає, а боротьба вгорі затягнулася, а нова влада не може забезпечити радикального зростання рівня життя.

По-третє, внутрішнє протистояння в Вірменії можуть провокувати Азербайджан повернути Карабах. Загроза з боку Азербайджану – потужна кийок з боку Росії, яка завжди може включити загрозу війни для утримання Вірменії в своїй орбіті. Для Єревана Карабах – це такий же гачок Росії, як для України Донбас. По суті, Кремль буде уважно спостерігати за ситуацією в Вірменії і завжди зможе натиснути на цей спусковий гачок загострення в Нагірному Карабасі, якщо новий уряд буде занадто завзято намагатися зблизитися із Заходом. При цьому маленькі розміри країни і слабка економіка не мотивують Європу радикально підтримувати Вірменію.

США можуть розглядати Вірменію як геополітичну майданчик, через яку вони можуть впливати на Іран, Туреччину і Росію. З усіма трьома Вашингтон має сьогодні вкрай складні відносини. По суті, Вірменія як союзник могла б стати хорошою компенсацією Вашингтону за невдачі в Сирії. Використовуючи курдів з півдня, а Вірменію з півночі США могли б зробити більше поступливою Туреччину. Крім того, через Вірменію Іран міг отримувати зброю з Росії, яка страхувалася таким чином від загрози потрапляння під режим санкцій. Перекриваючи цей канал США отримали б додатковий невеликий бонус, який тим не менш важливий, на тлі поглиблення кризи з Тегераном, який днями поставив ультиматум США. Однак, це гіпотетичні вигоди, тоді як Росія має реальну владу над Вірменією, контролюючи кордону, аеропорти плюс маючи військові бази. В Україні Росія забезпечила успіх анексії Криму саме тому, що тільки в Криму мала військову базу. Відсутність організаційних структур на Донбасі не дозволило Кремлю домогтися швидкого успіху і втягнуло Росію в збройний конфлікт з Україною з усіма витікаючими наслідками. Тому Вірменії буде дуже важко відірватися від Росії і її перспективи виглядають не найкращими.

Проте, нам потрібно підтримувати і побажати удачі вірменському народу в його боротьбі з корупційними пострадянськими упирями. Ми бачимо масштабну кризу пострадянських сатрапій, де упирі висмоктали величезні ресурси зі своїх соціумів і штовхають людей до повстань проти несправедливості. Пострадянські сатрапії понад два десятиліття проїдали те, що залишилося після СРСР і все частіше доводиться платити за рахунками. Це погана новина для Росії, яка намагається зберегти вплив на постсовка, використовуючи в якості головних інструментів корупцію еліт і архаїзацію соціумів за допомогою створення віртуальної реальності, що заміщає реальні досягнення історичними міфами і сучасними фобіями на базі релігії, гендеру та інших тригерів.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті