Стрічка новин
Сьогодні
14 Листопада 2024

Генна інженерія поверне повністю втрачений зір

20 Березня 2018, 8:45
no image

Сучасна офтальмологія дозволяє усувати певні дефекти зору: від далекозорості або короткозорості до амбліопії, синдрому «ледачого ока».

Однак для людей, які повністю втратили зір, проблема здавалася нерозв’язною. Розробки російських вчених показали, що використовуючи генну інженерію, з’являється можливість подолати і сліпоту.

Інноваційну технологію запропонувала група фахівців з МДУ, Інституту біоорганічної хімії РАН та Інституту вищої нервової діяльності та нейрофізіології РАН. Ідея методу полягає в використанні генної модифікації для окремих клітин ока, що відповідають за створення світлочутливого білка. «Транспортування» гена в клітину здійснює спеціальної вірус, штучно позбавлений здатності розмножуватися.

Нову методику описав керівник проекту, нейрофізіолог Павло Балабан. Він розповів, що вченим вдалося «підсадити» в клітку ген, що синтезує світлочутливий білок. В результаті будь-яка клітина зможе перетворитися в світлочутливу. За статистикою майже 90% незрячих мають здоровий, нормально функціонуючий очний нерв. Проблема полягає у відсутності чутливості у клітин ока, на які потрапляє відбите зображення. Відновлення світлочутливості цих клітин поверне осліпнув людям зір.

На даний момент завершена перша стадія тестування методики. У 2021-2022 роках вчені планують провести перші клінічні випробування генетичних досліджень по проекту ВЗОР.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті