У "кремлівській доповіді", яку Міністерство фінансів США представило Конгресу, 210 імен.
У документ потрапили 114 великих чиновників РФ та керівників державних російських компаній, а також 96 олігархів з РФ.
Так, до “кремлівського списку” потрапило керівництво адміністрації президента РФ, включно з Антоном Вайном, Олексієм Громовим, прес-секретарем Володимира Путіна Дмитром Пєсковим та помічником російського лідера Владиславом Сурковим.
Також до переліку потрапили прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв та інші члени кабміну, голова Ради Федерації Російської Федерації Валентина Матвієнко, голова Державної думи В’ячеслав Володін, головний виконавчий директор “Роснафти” Ігор Сєчін, голова правління “Газпрому” Олексій Міллер, директор Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін, директор Федеральної служби безпеки Олександр Бортников.
Серед фігурантів “списку олігархів” Алішер Усманов, Роман Абрамович, Сулейман Керімов, Євген Касперський, Петро Авен і Володимир Потанін, Аркадій і Борис Ротенберги, Геннадій Тимченко, Олег Тиньков.
Водночас в американському мінфіні пояснили, що на фігурантів “кремлівської доповіді” не поширюються в США жодні обмеження та заборони.
“Список олігархів” також не є санкційним, жодні обмеження проти його фігурантів не вводять, угоди з ними американцям нічим не загрожують, якщо тільки обмежувальні заходи не введено щодо певної особи раніше.
Як повідомляли, 29 січня список російських осіб та компаній, які об’єднали в “кремлівську доповідь”, передано до Конгресу США.
Крім того, 26 січня США розширили санкції проти Росії через ситуацію в Україні та внесли до нового списку 21 громадянина РФ і України, а також 21 організацію.