Стрічка новин
Сьогодні

Назвали спосіб, який допомагає швидше запам’ятовувати інформацію

4 Грудня 2017, 18:13
no image

Науковці з Університету Ватерлоо в Канаді підтвердили твердження про читання вголос. Вони зазначили, що саме те, що ми прочитали вголос запам'ятовується найкраще.

Для цього дослідники порівняли продуктивність читання вголос з іншими методами запам’ятовування і зробили висновки про те, чому воно виявляється ефективнішим за інші способи роботи з текстом.

На думку вчених, читання вголос одночасно залучає кілька каналів сприйняття, а також використовує ефект автореференції, “зв’язуючи” інформацію з особистістю читача.

У дослідженні взяли участь 95 студентів з Університету Ватерлоо. На першому етапі дослідження їх попросили продиктувати в мікрофон список зі 160 не пов’язаних один з одним іменників. Через два тижні учасників розділили на чотири групи і дали завдання запам’ятати ще одну послідовність слів. До неї увійшли 20 випадково відібраних іменників з першого списку.

Одна група читала слова “про себе”, інша слухала власний запис цих слів. Третій групі запропонували прослухати слова, прочитані голосом одного з експериментаторів (чоловіки або жінки в залежності від статі учасника дослідження). Четверта група читала список слів вголос самостійно. Потім студентам чотирьох груп продемонстрували всі 160 слів і попросили зазначити, які з них увійшли в список для запам’ятовування.

Найуспішніше з завданням впоралися ті, хто читав слова вголос. На другому місці опинилися студенти, які слухали власний запис. Найгірше тест пройшла група, учасники якої читали слова “про себе”. Психологи дійшли висновку, що читання вголос допомагає домогтися найбільш активної залученості в процес навчання. Воно залучить й візуальне, і слухове сприйняття, а також моторну активність (рухи губ). Крім того, при читанні вголос найсильніше проявляється ефект автореференції (self-reference effect) – схильність людини краще запам’ятовувати інформацію, якщо вона важлива для нього особисто.

Вчені вважають, що їх висновки можуть бути важливі не лише для учнів. Вони корисні й для людей похилого віку, які страждають віковими порушеннями пам’яті. На думку авторів праці, зміцнити пам’ять літніх людей можуть не лише ребуси та кросворди, але й активне сприйняття інформації при читанні.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті