Ось як живуть пари, які справді щасливі у шлюбі. Візьміть на замітку!
Знаходять компроміс
У щасливих парах люди розуміють, що сім’я – це не поле бою, і намагаються у всьому знайти компроміс. На думку психологів, такий підхід є запорукою щасливих і міцних стосунків.
Цікавляться один одним
Після декількох років спільного проживання, коли здається, що партнери вивчили один одного у всіх особливостях, взаємний інтерес може згаснути. Підтримувати його, помічаючи дрібниці і розділяючи прагнення, – правильний шлях до міцної сім’ї.
Не конкурують
Щасливим парам не потрібно щось один одному доводити, тому люди не намагаються один одного перевершити. Стосунки, у яких кожен виконує свою функцію, не прагнучи виглядати вищим і кращим за іншого, психологи називають по-справжньому щасливими.
Сміються
Почуття гумору – це те, що дозволяє щасливим парам простіше переживати невдачі і не зациклюватися на недоліках один одного. А в такій атмосфері і народжуються тільки найздоровіші з точки зору психології сім’ї.
Зберігають крихкий баланс
Не буває стосунків без суперечок і розбіжностей. Але, згідно зі спостереженнями фахівців, в щасливих шлюбах партнери дотримуються баланс між позитивом і негативом, не даючи другого переважити.
Порівнюють не для докору
Порівняння – потужний інструмент в руках будівельників щасливого шлюбу. Однак порівнювати треба не для того, щоб дорікати чиїмись достоїнствами, а для того, щоб не повторювати чужих помилок.
Міняють обстановку
Щасливі пари не дозволяють сімейному побуту розфарбувати стосунки в сірий колір. Партнери не лінуються міняти обстановку: влаштовувати вилазки в кафе або басейн, пересувати меблі в квартирі або змінювати власний імідж.
Вислуховують, не перебиваючи
Психологи помітили що в парах, які піклуються про стосунки, всі важливі думки закохані висловлюють по черзі. Тому співрозмовники чують один одного і залишаються почутими.
Прощають
Ідеальних людей не буває, і навіть в найбільш міцних сім’ях трапляються сварки. Щастя полягає в тому, щоб прощати і бути впевненим в тому, що вас одного разу теж пробачать.
Дякують
У міцних парах люди здатні гідно оцінювати вчинки один одного і дякувати за них. Психологи не рекомендують подружжю приймати взаємні старання як належне.