Космічний зонд Кассіні здійснив своє перше занурення у проміжок між Сатурном та його кільцями 26 квітня. Одна з його бортових фотокамер зробила серію унікальних фото поверхні газового гіганта, які згодом об’єднали у відео.
Об’єктив камери спочатку захоплює велетенський вихор на північному полюсі планети разом з кордоном дивного шестикутника, який утворився від атмосферної активності на Сатурні. Потім апарат продовжує рух на південь, переорієнтуючи свою камеру.
Шестикутний вихор на північному полюсі Сатурна. NASA/JPL-Caltech/Space Science Institute
“Зображення з першого прольоту були чудові, однак ми були консервативні щодо налаштувань камери. Ми плануємо внести зміни до наших спостережень під час нового вікна 28 червня, коли, як ми думаємо, ми отримаємо навіть кращі види.”– розповів Ендрю Інгерсол, член команди фотографування Кассіні з Калтек, Каліфорнія.
Космічний апарат Кассіні-Гюйгенс (Cassini-Huygens) був створений NASA спільно з ЄКА та Італійським космічним агентством. Протягом 13 років він обертався довкола Сатурна, однак станом на 2017 рік легендарний апарат майже вичерпав свої запаси палива. Щоби запобігти випадковому зіткненню Кассіні з супутниками Сатурна, на яких може існувати життя, вчені вирішили спрямувати його “в останню подорож” до атмосфери Сатурна.