Пентагону заборонено підписувати будь-які контракти про співпрацю з російською компанією «Рособоронекспорт». Заборона діятиме доти, доки Російська Федерація не поверне Україні Крим.
Представники американського конгресу заборонили Пентагону підписувати будь-які контракти про співпрацю з компанією «Рособоронекспорт» до того часу, поки Кремль не поверне Україні незаконно анексований Крим. Відповідне рішення ухвалили в палаті представників США. Зазначається, що головний фінансовий документ Пентагону розрахований до кінця вересня цього року, і в ньому передбачається виділення на військові потреби 578 мільярдів доларів. Документ підтримав 371 конгресмен, тоді як проти було всього 48.
«Жодна частина цих коштів не може бути використана керівником оборонного відомства для укладення контрактів з «Рособоронекспортом», – наголошують у повідомленні. Зокрема, це обмеження не буде скасовано доти, доки не буде припинено постачання на територію Сирії російської летальної зброї.
Раніше американська сторона звинуватила Москву в порушенні договору від 1987 року, згідно з яким РФ заборонялося розгортати ракети наземного базування середнього та малого рівня віддаленості. Таку заяву озвучив заступник керівника об’єднаного комітету начальників штабів Сполучених Штатів Америки генерал Пол Сельва. Під час свого виступу в американському Конгресі Сельва зазначив, що Москва яскраво порушує умови договору 1987 року. За його словами, росіяни використовують систему заборонених ракет, яка становить загрозу для більшості європейських об’єктів. Сельва поділився думкою, що такі дії російської сторони можуть бути пов’язані з прагненням поставити під загрозу як Північноатлантичний альянс, так і ті об’єкти, що перебувають у межах району відповідальності Альянсу.
Крім того, американський генерал вважає, що офіційна Москва навряд чи повернеться до виконання вимог зазначеного договору. Однак навіть за таких умов, зазначив Сельва, Сполучені Штати Америки мають здійснювати пошук важелів впливу на росіян.