У країні створять мережу лікарень, до яких можна доїхати за годину. Області поділять на три-п'ять госпітальних округів, а обласні та районні лікарні втратять свій статус.
Що таке госпітальні округи?
Усі медустанови в областях поділять на округи. У кожному буде мінімум одна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування першого або другого рівня. Так, у лікарні першого рівня лікарі надаватимуть хірургічну та реанімаційну допомогу.
Зараз кожна лікарня має свій профіль. Якщо в людини перелом, швидка везе її до медзакладу, що спеціалізується на травмах, якщо швидка привезе пацієнта з інсультом – доводиться їхати до іншого. Ідея багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування в тому, щоб екстрену допомогу надавали в одній медустанові.
“Це лікарні з гарною реанімацією, фахівцями з усіх профілів, щоб допомогти людині максимально швидко, зберегти її життя і здоров’я, – таких в Україні лікарень мало. Зараз швидкій доводиться їздити містом, оскільки кожна має свій профіль”, – пояснює головний експерт медичної групи реанімаційного пакета реформ Зоряна Черненко.
У лікарні другого рівня лікарі здійснюватимуть планове лікування пацієнтів з хронічними хворобами або доліковувати пацієнтів після лікарні першого рівня. У лікарні другого рівня також буде відділення екстреної допомоги. Такий поділ відповідає міжнародним стандартам, зазначає Зоряна Черненко.
Формують госпітальні округи обласні державні адміністрації. МОЗ висунуло три вимоги: центром госпітального округу має бути місто з населенням від 40 тис. осіб, дорога до нього має бути не більше 60 км або забирати не більше години – за мірками світової медицини, перші 60 хвилин після виклику медиків є критичними для порятунку пацієнта. Багатопрофільна лікарня першого рівня має обслуговувати не менше 120 тисяч пацієнтів, другого рівня – не менше 200 тис.