Стрічка новин
Сьогодні

“Нафтогаз” спрогнозував кризові сценарії зменшення газового імпорту

16 Січня 2017, 18:40
no image

За дуже низьких обсягів імпорту газу його добовий дефіцит у пік січневого споживання в Україні може скласти від 50 до 100 млн кубометрів, через що запас палива в ПСГ вичерпається вдвічі-втричі швидше.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише Алла Єрьоменко. За її словами, у НАК “Нафтогаз України” прорахували різні варіанти розвитку подій, зокрема – найбільш песимістичні.

“Прораховували також прогнозний баланс за нульового імпорту, імпорту 18 і 27 млн кубометрів/добу. Картина сумна. У піки січневого споживання добовий дефіцит може скласти від 50 до 100 млн кубометрів газу. І тоді запас “підземок” вичерпається вдвічі, а то й утричі швидше. Якщо низькі температури протримаються кілька тижнів поспіль, навіть думати не хочеться, на що змусять піти “Нафтогаз”, – зазначила вона.

Газовый импорт

seebiz.net

“Чотири десятки прямих імпортерів і трейдерів ситуацію, на жаль, теж не дуже врятують. Їхній загальний добовий обсяг імпорту газу в десятки разів менший, ніж “Нафтогазу” (30-35 млн кубометрів останнього тижня). Однак це найпесимістичніші сценарії”, – наголошує автор.

Комфортний перебіг опалювального сезону, згідно з розрахунками “Нафтогазу”, має забезпечити імпорт на рівні 45,5 млн кубометрів/добу.

“Проаналізувавши динаміку споживання в піковий період із січня 2016 р., (у “Нафтогазі”. – Ред.) склали прогнозний баланс газу по Україні на період з жовтня 2016 р. по квітень 2017 р. Слід зауважити, що тільки з 5 січня нинішнього року фактичне споживання газу в країні трохи перевищило 48 млн кубометрів/добу. Довелося піднімати з ПСГ близько 70 млн кубометрів/добу, як це було, наприклад, 11 січня. У сховищах залишилося 11,303 млрд кубометрів. Видобуток та імпорт газу стабільні, незважаючи на похолодання та попит на газ, що збільшився внаслідок цього”, – пише Єрьоменко.

Автор зазначає, незважаючи на запевнення голови “Нафтогазу” в тому, що Україна може закінчити зиму з 8 млрд кубометрів газу в ПСГ, ситуація, що склалася, весь час змушує бути напоготові.

“Запас міцності газотранспортної системи не такий великий. І якщо трапиться, не дай Боже, серйозна аварія, простору для маневру не так багато”, – підсумувала вона.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті