Стрічка новин
Сьогодні
22 Листопада 2024

Добровільний та примусовий: Два сценарії націоналізації “Привату”

16 Грудня 2016, 9:30
no image

Чутки про націоналізацію найбільшої фінансової установи України - ПриватБанку - знову набирають обертів.

Націоналізувати ПриватБанк погрожували уже не раз – спочатку у вересні, потім до початку листопада. Однак, поки що чутки так ними і залишалися.

Але до цього черги до “приватбанківських” банкоматів ще ніколи не були такими довгими. Сьогодні стривожені клієнти кинулися знімати свої гроші.

Однією з причин паніки є те, що змінилася риторика керівництва самого банку. Раніше там про націоналізацію завжди говорили досить саркастично. Але цього разу чомусь керівництво ПриатБанку вирішило оригінально заспокоїти клієнтів, заявивши, що якщо націоналізація відбудеться, то “від націоналізації наші клієнти тільки виграли б”.

Експерти зазначають, що варіантів націоналізації є два: добровільний і примусовий.

При добровільній націоналізації держава “полюбовно” домовиться з власником фінустанови Ігорем Коломойським.

При такому варіанті націоналізації Мінфін просто увійде в керівництво ПриватБанку, і клієнти практично не відчують на собі змін.Якщо ж відбудеться примусова націоналізація, в банк введуть тимчасову адміністрацію (ТА) – і всі рахунки негайно зупиняються. При такому сценарії входження Мінфіну в банк відбуватиметься тривалий час. А тимчасова адміністрація передбачає і блокування коштів на рахунках.

Однак, більшість експертів в один голос стверджують, що примусової націоналізації не буде. На їхню думку буде або добровільна, або її не буде взагалі.

На користь цього говорить і той факт, що і Меморандум МВФ передбачає саме “добровільний” варіант.

Відео
Всі статті