Держдума РФ збирається ухвалити законопроект, що дасть змогу укладати «короткострокові контракти з військовослужбовцями для роботи за кордоном» і легалізує російські приватні військові компанії.
Серед російських найманців у підрозділах «1-го АК ДНР» та «2-го АК ЛНР» набула серйозного резонансу інформація про розгляд та швидке ухвалення Держдумою РФ урядового законопроекту, що дасть змогу укладати «короткострокові контракти з військовослужбовцями для роботи за кордоном» і легалізує російські приватні військові компанії (ПВК), які зараз нелегально «працюють» на Донбасі та в Сирії (найвідоміша російська ПВК – «група Вагнера» чисельністю близько 2,5 тис. осіб, за гроші воює в Україні та Сирії).
Відповідний законопроект про поправки до закону РФ «Про військовий обов’язок і військову службу» вніс 13 жовтня 2016 р. до Держдуми уряд Росії, і наразі його вже схвалено та рекомендовано до ухвалення профільним комітетом Держдуми РФ.
На думку російських найманців на Донбасі, цей законопроект дасть їм змогу оформлятися до російських ПВК, що дасть нагоду отримати «легальний» статус і гарантовану можливість у перспективі так чи інакше повернутися до Росії, а також сприятливо позначиться на їхніх зарплатах.
Бойовики з місцевих мешканців Донбасу також масово висловлюють бажання «влаштуватися на роботу» до російських ПВК.
У «ДНР» здійснюють чергову спробу створити в Донецьку «кадетське» («суворовське») училище. Такі плани обговорюються з представниками Міноборони РФ, яке висловило готовність у сприянні з цього питання.
До формування «кадетського училища» в Донецьку планується залучити фахівців ДКЗЗ КШІ № 1 «Перший Московський кадетський корпус» (м. Москва, РФ).
Створити таке училище в Донецьку ватажок «ДНР» А. Захарченко обіцяв ще в жовтні 2014 р. (у грудні 2014 р. ці плани підтвердив «міністр освіти і науки ДНР» І. Костенок). Згідно з обіцянками Захарченка, до «кадетського училища» мали бути спрямовані насамперед підлітки, яких бойовики залучили до діяльності своїх формувань (як заявив тоді А.Захарченко, у бандформуваннях «ДНР» є діти «віком 14 років, які вже мають нагороди за участь у бойових діях», а «наймолодшому коректувальнику вогню під час боїв за Савур-Могилу було 15 років»).
Згідно з обіцянками керівництва «ДНР», диплом цього закладу «визнаватиметься в Росії».