Засновник Magic Leap Роні Абовіц рекомендує думати про все це так: «Світ стане вашим робочим столом».
Компанія Magic Leap розробляє окуляри для створення «змішаної реальності». Кажуть, що новий пристрій (який, утім, невідомо, коли з’явиться) переверне світ. У проект уже вклали близько півтора мільярда доларів, до того ж найвідоміші інвестори – Google, JP Morgan та інші великі гравці. Журналісту Forbes вдалося побувати в новому офісі компанії та поговорити із засновником секретного стартапу, співробітникам якого, за умовами договорів, ледь дозволено визнавати факт його існування.
Спочатку подивіться відео:
Це зроблено за допомогою технології Magic Leap. Усіх об’єктів, що висять у повітрі, насправді немає – їх бачать тільки ті, хто надів розроблений у компанії пристрій. У статті Forbes ідеться, що поки що це екран, що прикріплюється на голову, однак до запуску матиме вигляд окулярів. Це важлива подробиця: раніше ніхто не знав, яким буде цей пристрій.
Журналіст Девід Евальт пише, дещо подібне до того, що відбувається на відео, можна побачити в холі офіса Magic Leap у Флориді. Посередині кімнати прямо в повітрі висить телевізор, який показує спортивний канал. Тільки телевізора насправді немає: його видно через спеціальний пристрій.
У статті наводиться найбільш докладний на сьогодні опис принципу роботи технології. Як пише журналіст Девід Евальт, коли одягаєш пристрій Magic Leap, він не закриває огляд, як це роблять шоломи віртуальної реальності. Зображення проектується прямо на сітківку через «оптичну систему, вбудовану в напівпрозоре скло».
Водночас система збирає інформацію: сканує простір на наявність перешкод, слухає голоси, стежить за рухом очей і рук.
«У результаті об’єкти “змішаної реальності” оцінюють, що відбувається навколо, і можуть взаємодіяти з реальним світом», – пише Евальт. Він наводить приклад про покемонів – один з останніх продуктів доповненої реальності: в реальності Magic Leap вони могли б ховатися за диван.
Засновник Magic Leap Роні Абовіц рекомендує думати про все це так: «Світ стане вашим робочим столом». Справді, на одному з демонстраційних роликів показано, як хтось за допомогою Magic Leap переглядає листи, що висять у повітрі.
Інвестори вірять у те, що говорять у компанії. Як заявив співробітник венчурного фонду Obvious Ventures, «ми вклалися [в стартап], оскільки це нова точка розвитку після комп’ютерів, інтернету та смартфонів».
Імовірно, спочатку технологію використовуватимуть у сфері розваг – передусім у кіно та іграх. Американський письменник-фантаст Ніл Стівенсон, штатний футуролог компанії, працює над грою, про яку нічого не відомо. Крім того, Magic Loop співпрацює з ILMxLAB, підрозділом студії Lucasfilm, яка працює над створенням Starwars.
Продажі пристрою розпочнуться не раніше ніж через півтора року. Скільки коштуватимуть окуляри Magic Leap, невідомо, хоча Forbes передбачає, що близько тисячі доларів. «Це не предмет розкоші», – відповів на запитання про ціну Роні Абовіц.