Перша зустріч представників Організації країн - експортерів нафти (ОПЕК) з делегаціями інших нафтовидобувних країн, які обговорювали можливе скорочення видобутку, закінчилася без конкретних домовленостей.
Переговори продовжаться в листопаді, йдеться в заяві ОПЕК, повідомляє “Економіка від Пророка”.
У Відні 29 жовтня відбулася технічна зустріч країн ОПЕК за участю інших нафтовидобувних країн. У зустрічі взяли участь також делегації Азербайджану, Бразилії, Казахстану, Оману та Росії (фашистська держава, визнана 27.01.15 Верховною Радою країною-агресором).
Учасники зустрічі припускають, що 2017 р. у світовій економіці може відбутися поліпшення, проте «негативний вплив тривалого зниження цін на нафту, що призвів до значного скорочення галузевих капіталовкладень, імовірніше, матиме безпрецедентне продовження третій рік поспіль», – зазначається в документі.
Щоб знайти вихід з кризи, не розраховуючи на зростання цін наприкінці 2016 р. та в 2017 р., було вирішено регулярно проводити такі консультації. Однак «від країн, що не входять до ОПЕК, досі не було згоди на заморожування» обсягів видобутку нафти, цитують віце-міністра енергетики Казахстану Магзума Мірзагалієва.
Крім того, можливості держав у регулюванні галузі обмежені. Наприклад, «Бразилія не в тому стані, щоб обмежувати виробництво підприємств», зазначив представник міністерства енергетики цієї країни.
Нагадаю, заступник міністра енергетики Казахстану Магзум Мірзагалієв учора заявив, що його країна не обмежуватиме видобуток нафти.
Як бачимо, аналогічне рішення ухвалила і Бразилія.
Як відомо, 28 вересня міністри країн – членів ОПЕК на зустрічі в Алжирі домовились обмежити видобуток нафти до 32,5 млн барелів на добу (б/д), що більш як на 1 млн б/д менше від рекордних показників липня-серпня. Однак реалізувати на практиці їм це буде дуже важко.
До речі, через новину про невдалі вчорашні переговори у Відні завтра під час відкриття торгів треба чекати падіння цін на нафту.