Стрічка новин
Сьогодні

Учені змогли збільшити ККД сонячних батарей

10 Червня 2016, 12:00
no image

Наразі площа досягає максимального значення в 0,1 квадратний сантиметр, при цьому ККД становить 20 відсотків.

Перовскитные солнечные батареи Інженери із Швейцарського федерального інституту технологій Лозанни знайшли спосіб удосконалити перовскітні сонячні батареї (ПСБ), збільшуючи площу фотоелементів і зберігаючи високу ефективність перетворення світла на електрику. Результати дослідження опубліковано в журналі Science.

Сонячні батареї з перовскіту є привабливою технологією, оскільки вони відрізняються дуже високим ККД та дешевизною у виготовленні. Проте основним недоліком перовскітних фотоелементів є те, що їхню площу неможливо збільшити без втрати ефективності. Наразі площа досягає максимального значення в 0,1 квадратний сантиметр, при цьому ККД становить 20 відсотків.

Учені змогли створити ПСБ з площею в один квадратний сантиметр і з середньою ефективністю перетворення світла в 19,6 відсотка. Це перевищує минулий рекорд приблизно на п’ять відсотків. Вони домоглися цього за рахунок усунення домішок, що утворюються при застосуванні звичайних технологій виробництва. Перовскіт зазвичай осаджують з реакційної суміші, додаючи в неї «антирозчинник» хлорбензол. При цьому суміш обертається, що призводить до утворення дефектів у плівці одержуваної речовини.

Дослідники виправили цей недолік шляхом методу, що називається вакуумним спалахом (vacuum-flash solution processing, VASP), який забезпечує контрольоване видалення розчинника для осадження перовскіту. У поєднанні з тепловим відпалом це підвищує якість проміжних продуктів і дозволяє сповільнити зростання кристалів. За словами вчених, їхня робота є значним кроком у бік сонячних батарей з високою ефективністю.

Перовскіт – рідкісний мінерал, що складається з титану та кальцію.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті