Последние новости
17 января 2025
16 января 2025

В українців знову росте рівень стресу – дослідження

c9oqskgk l e1618997458381 Економічні новини

Українська дослідницька компанія Gradus Research продовжує глобальне дослідження на тему стресу. Нагадаємо, починаючи з травня 2020 щомісяця компанія відстежує рівень стресу українців в нових реаліях.

У квітневому опитуванні Gradus визначив поточний рівень суб’єктивного стресу та емоції, які зараз найбільше переживають українці. Про це пишуть Економічні новини з посиланням на sostav.ua.

Рівень стресу

Люди, схильні до частого стресу, переживань і поганих емоцій, найчастіше страждають погіршенням пам’яті та зниженням уваги, згідно з останніми даними журналу Американської академії неврології “Neurology”. І це лише один з можливих наслідків впливу стресу на організм людини. Так чи інакше, стрес залишає відбиток, як на емоційному стані людини, так і на фізичному самопочутті.

За результатами опитування, рівень стресу в українців залишається на дуже високому рівні – понад 81% з 100%. Цей показник тримається майже на одному рівні, починаючи з травня 2020 року. За останні півроку на такий самий високий рівень він підіймався в червні 2020.

Дослідження квітня 2021 показали, що в порівнянні з чоловіками, жінки переживають сильніше майже на 10%.

Серед різних вікових груп: дуже високий рівень стресу у молоді 18-24 років – 85%, і у групи людей, віком 45-54 років – 81%.

Серед регіонів до дуже високого рівня стресу схильні жителі Західної України.

Cj5iVEvU m Економічні новини

Емоції українців

Gradus також запитав у респондентів, які емоції вони відчувають останнім часом найчастіше. Топ-5 емоцій українців це: надія, тривога, розчарування, невпевненість і, як не дивно, радість.

Жінки найбільш схильні до: тривоги – 38%, надії – 34%, невпевненості – 27%, розчарованості – 25% і радості – 19%. Чоловіки відчували: надію – 38%, тривогу – 29%, радість, впевненість і цікавість- 24%.

Українці, віком 55-60 років, найбільш відчувають тривогу і розчарування, а молоді люди 18-24 років – радість, цікавість і впевненість.

“Тренд підтверджується. Рівень стресу завжди підвищується в кінці періоду росту хвилі захворюваності і суворих карантинних обмежень. Тенденція найбільшого рівня стресу серед жінок і молоді зберігається. Нові посилені обмеження, пов’язані з пандемією, загострюють кризу соціалізації і обмежують позитивні емоції. Дослідження також виявило і позитивний момент: молодь з цікавістю і впевненістю проживає ці нестабільні часи, і навіть відчуває радість”, – зазначає Євгенія Близнюк, CEO & Founder компанії Gradus Research.

Дослідження було проведене соціологічною компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст розміром більше 50 000 жителів у віці 18-60 років за статтю, розміром населеного пункту і регіону. Період проведення поля: 15 квітня 2021 року, розмір вибірки: 1013 респондентів.


Оставить комментарий:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Все статьи