Доведене навмисно до банкрутства за часів Януковича ДП «Київський Облдорупр» продовжує «боротьбу за виживання» проти нових «наглядачів» з Укравтодору

 
Печать Отправить на почту

 

 

ДП «Київський Облдорупр» (ЄДРПОУ 33096517) є дочірнім підприємством АТ «ДАК «Автомобільні дороги України» (ЄДРПОУ 31899285) і входить до системи Укравтодору. В середині 2000-х ДП «Київський Облдорупр» було одним з головних гравців на ринку послуг з ремонту та обслуговування доріг Київської області. Щорічний чистий дохід від виконання робіт та надання послуг у цього підприємства перевищував 350 млн. грн.

Доведене навмисно до банкрутства за часів Януковича ДП «Київський Облдорупр» продовжує «боротьбу за виживання» проти нових «наглядачів» з Укравтодору

Проте, 09.09.2011 року Господарським судом м. Києва було відкрите провадження у справі про банкрутство ДП «Київський Облдорупр». В 2013 році державне підприємство увійшло в санацію та через зацікавленість окремих осіб із АТ «ДАК «Автомобільні дороги України» та Укравтодору залишається на цьому етапі банкрутства і на сьогоднішній день.

Призначений наприкінці 2019 року керуючим санацією ДП «Київський Облдорупр» Сєрєбрєнніков Денис Вікторович ознайомившись із станом справ на підприємстві запідозрив, що з причинами та самою процедурою банкрутства щось не так, і тому ініціював проведення Міністерством юстиції України аналізу фінансово-господарського стану ДП «Київський Облдорупр» щодо наявності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства.

На підставі ухвали Господарського суду м. Києва Міністерством юстиції України такий аналіз було здійснено і за його результатами у лютому 2021 року ДП «Київський Облдорупр» отримано звіт. Відповідно до наданого звіту, фахівцями Мінюсту виявлено ознаки дій з доведення до банкрутства в діях керівництва ДП «Київський Облдорупр», що передували відкриттю провадження про банкрутство. Зокрема, керівництвом перед початком процедури банкрутства збільшено розмір дебіторської заборгованості одночасно з непогашенням кредиторської заборгованості, прийнято нераціональні управлінські рішення, які негативно відбилися на статутній діяльності підприємства, призвели до виникнення фінансових втрат та збитків і, відповідно, до стійкої фінансової неспроможності підприємства.

Доведене навмисно до банкрутства за часів Януковича ДП «Київський Облдорупр» продовжує «боротьбу за виживання» проти нових «наглядачів» з Укравтодору

Департамент з питань банкрутства Мінюсту у своєму звіті підсумував, що наслідком вищезазначених дій є заподіяння великої матеріальної шкоди кредиторам, що дає підстави для висновку про наявність ознак з доведення до банкрутства в діях керівництва ДП «Київський Облдорупр».

Згідно чинного Статуту ДП «Київський Облдорупр» та законодавства, органами управління підприємства є засновник та виконавчий орган – директор. Зважаючи на організаційну структуру та бюрократичні відносини у підприємствах групи Укравтодору, директор без погодження дій із засновником самостійно здійснювати значні правочини не міг.

Засновником ДП «Київський Облдорупр», як на момент відкриття провадження про банкрутство, так і на сьогоднішній день, є АТ «ДАК «Автомобільні дороги України». Це досить таки цікаве господарське утворення зі своєю специфікою, яке самостійно не виконує робіт та не надає послуг, а діє через дочірні підприємства. Саме це державне підприємство брало участь  в сумнівних операціях, які призвели до початку процедури банкрутства ДП «Київський Облдорупр» у 2011 році (погоджувало фактично фіктивні договори з векселями між ДП «Київський Облдорупр» та контрагентами та згодом у себе ці  векселі «приховало»).

Разом з тим, варто зазначити, що ініціюючим кредитором (ініціатором банкрутства) стало інше дочірнє підприємство АТ «ДАК «Автомобільні дороги України» — ДП «Київський Облавтодор» (ЄДРПОУ 03445665), яке не могло діяти без розпорядження та погодження дій материнською компанією. Саме ДП «Київський Облавтодор» згодом отримало статус основного конкурсного кредитора ДП «Київський Облдорупр» і одноосібно продовжує контролювати комітет кредиторів. Маючи більшість голосів на комітеті кредиторів ДП «Київський Облавтодор» ухвалює рішення під час санації ДП «Київський Облдорупр» лише у своїх інтересах або інтересах АТ «ДАК «Автомобільні дороги України» («наглядачів» з Укравтодору) та інших зацікавлених осіб, а заходи, що дали б змогу фінансово оздоровити ДП «Київський Облдорупр» і підвищити його платоспроможність — ігноруються.

Внаслідок змін до плану санації в інтересах ДП «Київський Облавтодор» з ДП «Київський Облдорупр» було звільнено левову частку працівників (зокрема, тільки протягом періоду з 01.04.2019 року по 01.12.2019 року було звільнено понад 800 осіб), передано найкращі основні засоби в оренду ДП «Київський Облавтодор» за цінами, що в десятки разів нижче ринкових, та через зростання кредиторської заборгованості і зменшення виробничих ресурсів ДП «Київський Облдорупр» втратило можливість  виконувати роботи та надавати послуги, що передбачені Статутом.

Так, на момент відкриття провадження про банкрутство в ДП «Київський Облдорупр» працювало 2 658 чоловік, а на 1 червня 2020 в штаті підприємства їх залишилося всього 129.

Також під час санації ДП «Київський Облдорупр» було ліквідовано 16 з 37 філій, частина майна яких була продана за 24 мільйони гривень в 2014-2015 роках. Зокрема, це виробнича база в м Біла Церква, промислова база в с. Баришівка, асфальтобетонні заводи в м Узин, м.Бориспіль, м Рокитне та м Бровари. Причому, як повідомляють українські ЗМІ, ці майнові комплекси були продані без згоди та без дозволу відповідного суб’єкта управління майном за цінами, які були значно нижчими за ринкові ціни.

З моменту відкриття провадження про банкрутство фінансові результати ДП «Київський Облдорупр» тільки погіршувались. Станом на кінець 2020 року непокритий збиток підприємства перевищив 244 млн. грн., а сукупна кредиторська заборгованість зросла до 242 млн. грн., з яких 127 млн. грн. заборгованість з податків та зборів, 14 млн. грн. заборгованість із заробітної плати та понад 10 млн. грн. заборгованість перед Пенсійним фондом України.

Проте, незважаючи на це все, у ДП «Київський Облдорупр» в господарському віданні залишається значна кількість цінних основних засобів (виробничих баз, іншого нерухомого та рухомого майна) залишковою вартістю близько 100 млн. грн. (і зі значно вищою ринковою вартістю). Також у користуванні ДП «Київський Облдорупр» є великі площі земельних ділянок.

Останні декілька місяців Укравтодор та АТ «ДАК «Автомобільні дороги України» продовжують діяти в тому ж напрямку і намагаються вивести з господарського відання ДП «Київський Облдорупр» найдорожчі основні засоби (виробничі бази) та залишити це підприємство без активів і лише з кредиторською заборгованістю. Зокрема, 31.12.2020 року Укравтодор видав наказ, за яким визначено перелік об’єктів, що мають бути повернуті з господарського відання ДП «Київський Облдорупр» на баланс АТ «ДАК «Автомобільні дороги України». В цьому документі визначені основні виробничі бази ДП «Київський Облдорупр», які є досить цінними активами і основою для відновлення платоспроможності підприємства.

Доведене навмисно до банкрутства за часів Януковича ДП «Київський Облдорупр» продовжує «боротьбу за виживання» проти нових «наглядачів» з Укравтодору

Доведене навмисно до банкрутства за часів Януковича ДП «Київський Облдорупр» продовжує «боротьбу за виживання» проти нових «наглядачів» з Укравтодору

Проте, такий наказ є незаконним, оскільки відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» з дня винесення ухвали про санацію: … припиняються повноваження органів управління боржника — юридичної особи,  повноваження органів управління передаються керуючому санацією.

Тобто, засновник підприємства спочатку довівши його банкрутства намагається з порушенням законодавства вивести найцінніші основні засоби, щоб вони не стали ні основою для відновлення платоспроможності, ні джерелом для розрахунків з кредиторами (в тому числі з державою в особі ДПС та колишніми працівниками)під час ліквідації.

Ще одним доказом того, що ДП «Київський Облдорупр» не дають відновити платоспроможність свої ж є те, що основним дебітором, який регулярно прострочує платежі за виконані роботи, є Служба автомобільних доріг у Київській області – структурний підрозділ Укравтодору. Свіжий приклад – відмова Служби автомобільних доріг оплачувати ДП «Київський Облдорупр» виконані у 2018-2019 роках роботи з експлуатаційного утримання автомобільних доріг державного значення на загальну суму 11 млн. грн.

Лише після перемоги завдяки зусиллям Дениса Сєрєбрєннікова  і команди у касаційній судовій інстанції (https://reyestr.court.gov.ua/Review/95642758) ДП «Київський Облдорупр» вдалось досягти справедливості і отримати від структурного підрозділу Укравтодору чесно зароблені грошові кошти, які буде використано на погашення значної частини заборгованості із заробітної плати.

Загалом, за попередніми підрахунками керуючого санацією, збитки від доведення до банкрутства керівництвом ДП «Київський Облдорупр» (а це перш за все дії АТ «ДАК «Автомобільні дороги України») станом на сьогодні уже сягнули 202 млн. грн.

У зв’язку з цим керуючим санацією Денисом Сєрєбрєнніковим  з метою захисту прав та інтересів ДП «Київський Облдорупр», трудового колективу, кредиторів цього підприємства, зокрема держави, було вжито ряд заходів з метою відшкодування збитків, завданих підприємству внаслідок доведення його до банкрутства керівництвом,а саме:

— до Господарського суду м. Києва подано позовну заяву про визнання протиправним з моменту його прийняття та скасування вищезазначеного наказу Укравтодору «Про припинення права володіння (користування) об’єктами нерухомого майна»ДП «Київський Облдорупр».

— до Господарського суду м. Києва подано позовну заяву про відшкодування матеріальної шкоди, а саме стягнення з  АТ «ДАК «Автомобільні дороги України» на користь ДП «Київський Облдорупр» збитків у розмірі 202,7 млн. грн.

— в правоохоронні органи направлено повідомлення про злочин (кримінальне правопорушення), в якому керуючий санацією зокрема просить внести відомості до ЄРДР за фактом доведення до  банкрутства ДП «Київський Облдорупр» керівництвом, передбаченого ст. 219  Кримінального кодексу України, розпочати за цією заявою про вчинення злочину досудове розслідування та призначити судово-економічну експертизу.

-надіслано звернення до Головного управління ДФС у м. Києві та Головного управління ДПС у м. Києві, як до найбільших поточних кредиторів, які представляють інтереси держави. з проханням долучитись до справи №910/3263/21 (в межах справи про банкрутство №44/258-б), що знаходиться на розгляді у Господарського суду м. Києва про скасування наказу Укравтодору.

«Боротьба за виживання» колись великого підприємства триває.

Новости экономикиПоследние новости в соцсетяхработа на besplatka.ua


Экономические новости youtubeИмунолог

helpВсе фото »

bigmir)net TOP 100