Бізнес зголосився допомогти владі подолати кризу

19 Березня 2016, 11:25
no image

У той час як політичні чвари на різних поверхах української влади все більше затягують країну в трясовину економічних проблем, представники бізнес-еліти вирішили об'єднатися й запропонувати свій план подолання кризи і розвитку держави.

На тлі безпрецедентного зростання загроз національній безпеці в результаті агресії найбільшого зовнішньоторговельного партнера України кризові тенденції оволоділи майже усіма секторами економіки. Окрім кризи влади, що знову виникла, чинниками, що найбільше дестабілізують економічну ситуацію в Україні, залишаються корупція, імітація реформ у реальному секторі економіки, уповільнення темпів впровадження судової реформи. А також непереборні наслідки девальвації національної валюти, дефіцит прозорості і координації у здійсненні фінансово-кредитної, валютно-курсової політики НБУ та уряду, несприятливий інвестиційний клімат, фіскальний тиск на бізнес, відсутність рішучих дій з припинення процесу зубожіння населення. Очевидно, що рецепти, які обрало нинішнє керівництво країни, виявилися недієвими й не дають бажаного результату.

У зв’язку з цим представники бізнес-еліти країни в рамках Українського форуму бізнесу, який відбувся напередодні в НСК «Олімпійський», вирішили об’єднати свої зусилля і запропонувати владі свій План невідкладних заходів щодо подолання соціально-економічної кризи і підготовки стратегії подальшого розвитку країни, який повинен стати основою Програми діяльності уряду на 2016-2017 рр.

Організаторами заходу стали – Український союз промисловців і підприємців, Торгово-промислова палата України, Федерація роботодавців України, Рада підприємців при Кабінеті міністрів, Українська бізнес-ініціатива, громадянська платформа «Нова країна», громадське об’єднання «Україна – це я».

Відкриваючи захід, його модератор, надзвичайний і повноважний посол України Олександр Чалий заявив, що в країні «править політична криза, а в економіці надзвичайна ситуація, і надзвичайний стан в країні вимагає неординарних рішень». «Сьогодні ми присутні на незвичайній події. Уперше за роки незалежності український бізнес і його представники, які репрезентують сьогодні більшість української бізнес-спільноти, об’єдналися. І в форматі Українського форуму бізнесу мають амбітні надію створити єдину бізнес-платформу для того, щоб презентувати через діалог і співпрацю з владою свої вимоги », – повідомив він.

Цю тезу продовжив народний депутат, співорганізатор об’єднання «Українська Бізнес Ініціатива» Сергій Тарута. За його словами, ще ніколи в історії українського бізнесу не було єдності, «кожен намагався вибудовувати свої власні відносини, в тому числі і через політику, створюючи свої політичні групи депутатів, і, таким чином,« вирішувати для себе »,« вирішувати під себе ». «І те, що трапилося, це дуже складний, але дуже важливий процес. Ми можемо бути всі різні. Але в нас у всіх один дуже глибокий біль і розуміння того, куди йде наша країна. І без консолідації ми нічого не зробимо», – сказав він.

Бізнесмен навів приклад Південної Кореї, яка в 60-х рр. минулого століття була повністю зруйнована війною. Обсяг експорту тоді становив менше $ 100 млн / рік, а сьогодні цей показник досяг $ 560 млрд / рік. «Це приклад того, що можна зробити, коли правильна економічна політика, коли основою будь-якої політичної партії є економіка», – підкреслив він. За його словами, неможливо підвищувати рівень життя простої людини, при цьому не створивши умови для багатого й заможного бізнесу.

Зокрема, президент Торгово-промислової палати (ТПП) України Геннадій Чижиков зазначив, наскільки важливо підтримувати український експорт, особливо у світлі того, що на далекоглядну перспективу ЄС стає нашим найважливішим торговим партнером. «Але ЄС чекає від нас не тільки сировини. Ми можемо конкурувати гарною, високоякісною, високотехнологічною продукцією. Для цього потрібна чітка експортна політика. Є «китайська модель» підтримки експорту, «грузинська модель» … А в чому полягає «українська модель»? Наша модель полягає в тому, що два найважливіших відомства – МЗС і Мінекономрозвитку – не можуть між собою поділити, хто з них відповідальний за підтримку експорту нашої країни. І в результаті страждають бізнесмени», – сказав він.

На його думку, підтримка експорту – це не справа бізнесу, тому що в будь-якій країні – це державне завдання. «І коли ми чуємо, що створення торгових представництв – це дорого, ми маємо розуміти, що економізація зовнішньоекономічної діяльності – це не витрати, це інвестиції. Просто потрібно змінити основний підхід до цього процесу», – підкреслив Чижиков. «Якщо ми хочемо мати експортну політику, ми повинні визначитися з приводу просування бренду України. Іміджева характеристика дуже важлива. Якщо головним нашим іміджем буде корупція і політична криза, це дуже важко продається», – підсумував він.

«Усе, що ми маємо зараз у країні, – це популізм. Владі невигідно мати чіткий план розвитку країни, тому що за нього треба відповідати. Його потрібно виконувати. Усім вигідно мати свій план. Це гарна можливість і колективна безвідповідальність. Прем’єр перекладає на президента, президент – на прем’єра, парламент ще на когось, у результаті ми тупцюємо 25 років, і в країні нічого не змінюється. Єдина програма, яка в нас працює, – це програма МВФ. Усе. За цією програмою ми зобов’язані брати кредити, для того щоб віддавати кредити, але вже з відсотками », – зауважив голова наглядової ради ЗАТ«Єврокар» Олег Боярин. За його словами, щоб отримати результат, бізнес-спільнота має домовитися й зробити один-єдиний план розвитку країни для всіх – бізнесу, суспільства, уряду, парламенту, «чіткий і зрозумілий, з конкретними показниками».

З ним солідарний член Ради Конфедерації роботодавців України Дмитро Олійник. «Сьогодні нам не потрібні кредити МВФ, нам необхідні інвестиції. Нам не потрібно сьогодні робити людей жебраками за допомогою субсидій, а давати робочі місця з відповідною оплатою праці», – сказав він. За його словами, запропонований бізнесом план модернізації України дає відповідь, що потрібно зробити, щоб у 2020 р. було 7% зростання ВВП, щоб через десять років ми сумарно отримали $300 млрд інвестиції.

«Країна, яка нас надихнула, – Словаччина. Коли ця країна виграла можливість, щоб компанія Land Rover інвестувала в неї, президент Словаччини зробив одну просту річ: він дав свій мобільний номер телефону директору заводу і сказав – телефонуйте, коли вам буде завгодно. Скажіть, у кого з вас є мобільний президента, прем’єра, можливо, міністра економіки? Хто з них зі шкури пнеться, щоб приходили інвестори до нас?» – запитав він присутніх.

Президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) Анатолій Кінах звернув увагу на те, що Україні необхідно припиняти деіндустріалізацію держави. «Під загрозою наукомістке і технічно складне виробництво, від ракетно-космічного комплексу й до транспортного машинобудування. У структурі готової продукції питома вага інноваційної стала нижче 2%. Це неприпустимо, оскільки це, по суті, шлях до сировинного придатку розвиненого світу», – сказав він. «Але те, що дійсно турбує, – це ознаки деградації інститутів влади, насамперед, за професійною ознакою, виходячи з тієї кадрової політики, яка поки що спирається на особистісну відданість, корупційну метушню навколо ресурсів. Це необхідно змінювати, й інтелект в Україні є», – підкреслив він.

У цьому контексті голова Ради підприємців при Кабміні Леонід Козаченко підкреслив важливість створення технократичного уряду в країні, на формування якого має впливати бізнес через праймеріз. Звертаючись до голови парламентської фракції «Батьківщина» Юлії Тимошенко, яка представляла владу на цьому заході (незважаючи на те, що до участі у форумі було запрошено все політичне керівництво країни), він запропонував, щоб кожна бізнес-організація «надала по три кандидатури на кожну позицію в уряді, яка відповідає за реальний сектор економіки».

«Якщо в когось будуть претензії до того, хто переможе в цьому рейтингу, він має стати й відповісти на поставлені запитання. Потім цих людей мають передати вам, і ви повинні з них обрати тих, хто буде працювати в цій владі. Ми погоджуємося на такий сценарій?» – запитав він, і уважні слухачі на знак згоди підтримали його оплесками.

«Я рада, що ви зібралися й готові виробити єдину лінію впливу на владу. Тобто розрізнені ваші дії ніколи не принесуть результату », – сказала Юлія Тимошенко. За її словами, зараз формується новий уряд і майже визначено кандидатуру нового прем’єр-міністра (щоправда, назвати прізвище вона відмовилася). «Я думаю, що зараз є унікальний час, коли потрібно й перед фракціями в парламенті, і перед вищим керівництвом держави поставити дуже чіткі умови. По-перше, яку політику ви хочете бачити, по-друге, кого ви хочете бачити на посадах, і по-третє, як ви відчуваєте, потрібно організувати спільну роботу. Не так, щоб сьогодні зібралася тільки найменша фракція, а тут має сидіти весь політичний «іконостас» і відповідати на питання», – сказала політик.

Вона також вважає, що подібні пропозиції за нинішніх умов треба ставити владі як ультиматум. «І зараз саме час. Фракції в парламенті думають тільки про те, чи оберете ви їх на дострокових виборах. І якщо вони відчуватимуть, що стільці під ними горять, ви можете ставити умови й очікувати, що вони будуть виконані. Тому що вони хочуть ці стільці зберегти. Від того, які документи ви тут приймете і як ви їх донесете до вищого керівництва, залежать перші кроки нового уряду», – резюмувала вона.

UkrBusinessForum_01 UkrBusinessForum_02 UkrBusinessForum_03 UkrBusinessForum_04 UkrBusinessForum_05 UkrBusinessForum_06 UkrBusinessForum_07 UkrBusinessForum_08 UkrBusinessForum_10 UkrBusinessForum_11 UkrBusinessForum_12 UkrBusinessForum_13 UkrBusinessForum_14 UkrBusinessForum_15 UkrBusinessForum_16 UkrBusinessForum_17 UkrBusinessForum_18 UkrBusinessForum_19

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Головні новини за 48 годин Все главные новости
Відео
Всі статті