Енергетична криза у Придністров'ї спровокована не Молдовою, а Росією. На сьогодні Кишинів не перешкоджає постачанню російського газу на "Лівий берег".
Про це 14 січня заявила президент Молдови Мая Санду. Заяву було зроблено по результатам засідання Вищої безпекової ради, яке Санду скликала, щоб обговорити ситуацію в енергетиці.
Раніше Росія звинуватила владу Кишинева в “навмисному ігноруванні проблем у відносинах із “Газпромом”, що нібито є “основною причиною поточної кризової ситуації в придністровському регіоні”.
“Ця криза спровокувала “Газпром”, який порушує свої контрактні зобов’язання”, – у свою чергу заявила пані Санду та підкреслила, що Кишинів не перешкоджає постачанню російського газу до самопроголошеної республіки.
Молдовська президентка також зазначила, що Кишинів ще з листопада пропонував надати Тирасполю гуманітарну допомогу, але місцева “адміністрація” пропозицію відкинула. Щоправда, за словами пані Санду, це також була позиція Москви.
“Це відмова не Тирасполя, а Кремля. Тирасполь не вирішує, чи може він прийняти цю допомогу, чи ні. Цілком очевидно, що за цією ірраціональною відмовою стоїть саме Кремль”, – наголосила пані Санду.
Як впевнена президентка Молдови Росія використовує енергоресурси для дестабілізації ситуації у Молдові.
“Це не енергетична криза. Є альтернативні маршрути, якими може надходити газ, як це сталося з іншими країнами, які також отримували російський газ через Україну. Деякі і зараз отримують той самий газ від “Газпрому” такими маршрутами. “Газпром”, а точніше Кремль не схотів виконувати свої контрактні зобов’язання (щодо Придністров’я) з єдиною метою – викликати невдоволення на Лівому та Правому берегах та використати енергоресурс як елемент дестабілізації”, – пояснила пані Санду.