Стрічка новин
Сьогодні
6 Січня 2025

У Німеччині презентували новітній бойовий танк Leopard 2A7A1: чим посилили (ФОТО)

Leopard

Бундесвер отримав нову версію танка Leopard 2.

Німецька оборонна компанія KNDS Deutschland представила основний бойовий танк Leopard 2A7A1, оснащений ізраїльською системою активного захисту Trophy (APS). Прототип був презентований на заводі компанії в Мюнхені під час демонстрації, в якій взяли участь представники німецького Бундесверу та ізраїльська делегація, інформує АрміяInform.

За інформацією, поширеною оборонним ресурсом Defence Industry Europe мова йде про оснащення серійного танка останньої, на цей час, модифікації комплексом активного захисту (КАЗ) Trophy, від ізраїльських компаній Rafael і IAI. Раніше Leopard 2 оснащувався обладунками Trophy тільки на дослідницьких і демонстраційних зразках, але зараз Бундесвер став першим замовником цієї версії.

Ця система, за твердженням експертів сайту Army Recognition, забезпечує надійний захист від протитанкових ракет і пострілів реактивних гранатометів, виявляючи та нейтралізуючи вхідні загрози до того, як вони вразять танк. Система Trophy включає в себе антени радарів і пускові платформи зовні, а всередині вона включає блок управління та джерело живлення, вбудовані в башту та шасі.

Основний бойовий танк Leopard 2A7A1 із системою активного захисту Trophy (APS). Фото: Міноборони Німеччини

За повідомленням порталу Defence Industry Europe Leopard 2 A7A1, призначений для активної служби починаючи з 2025 року, посилить 203-й бронетанковий батальйон Німеччини. Планується розгорнути цей підрозділ у німецькій бойовій бригаді, дислокованій у Литві.

Німецьке агентство оборонних закупівель (BAAINBw) підтвердило, що танк незабаром розпочне випробування, а остаточне затвердження очікується до літа 2025 року, після чого перші одиниці будуть передані безпосередньо у війська.

Система Trophy, інтегрована з бортовим комп’ютером Leopard і системами керування полем бою, включає вдосконалений локатор цілевказівки. Ця система визначає джерело вхідних загроз, передаючи точні координати системі керування танком для швидкої автоматизованої протидії, значно покращуючи час реагування захистом.

У 2021 році Бундесвер домовився з Krauss-Maffei Wegmann (тепер KNDS Deutschland) про виробництво 17 танків Leopard 2A7A1 і тестової машини, поставки яких почнуться в 2024 році. Одночасний контракт також був підписаний з Ізраїлем на компоненти, боєприпаси та спеціальне обладнання Trophy, що є частиною програми вартістю €120 млн, яку спільно фінансують Німеччина та Ізраїль.

Нове шасі KNDS Leopard 2 відповідає вимогам до потужності системи Trophy із модифікаціями, включаючи джерело живлення потужністю 20 кВт і покращене охолодження для оновленого двигуна MTU Friedrichshafen, що забезпечує оптимальну мобільність, попри збільшення ваги танка до 70 тонн.

Очікується, що Leopard 2A7A1 буде проміжним рішенням, доки більш досконалий Leopard 2A8 не надійде на озброєння у 2025 році. Модель A8, що включає вдосконалену, легшу систему Trophy, оптимізовану для захисту від безпілотників, представляє наступну еволюцію серії Leopard з повністю інтегрованою Trophy у його башту, контрастуючи з налаштуваннями додаткової системи A7A1. Наразі Trophy у версії для Leopard 2A7A1 не призначений для боротьби з дронами-камікадзе, проте ізраїльські інженери планують, що в наступних моделях ця функція таки з’явиться.

Основний бойовий танк Leopard 2A7A1 із системою активного захисту Trophy (APS). Фото: Міноборони Німеччини

У жовтні Rafael оголосив про успішне завершення розробки, що дає змогу комплексу Trophy захищати від сучасних загроз, зокрема FPV-дрони. Ці безпілотники становлять серйозну небезпеку, що перевищує ризики від ПТРК і протитанкових гранатометів, від яких Trophy спочатку і створювався.

Наразі лише дві країни у світі мають серійні танки з КАЗ — це Ізраїль і США. Американські військові оснастили свої ОБТ Abrams системою Trophy ще 2021 року, після контракту, укладеного 2018-го.


Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті