Стрічка новин
Сьогодні
16 Грудня 2024

Мобілізація під загрозою зриву: старі солдати більше не можуть воювати

ahl8o6ka4jgkz3gqb4kwwvgr1p0whz6u Економічні новини - головні новини України та світу

Ситуація з мобілізацією в Україні продовжує викликати стурбованість. Як повідомляє ВВС Україна, нинішні темпи мобілізації не покривають навіть поточні втрати, не кажучи вже про необхідність значного збільшення чисельності Збройних Сил.

За словами джерел у Генштабі, “воювати не повинні лише старі люди”. Проблема полягає в тому, що навіть з наявними мобілізаційними ресурсами армію вдається поповнювати лише частково, а дефіцит людей, що зростає, ставить під загрозу ефективність ведення бойових дій.

Українська армія (ЗСУ)
Українська армія (ЗСУ)

Українське командування вже оптимізувало структуру армії, щоб компенсувати втрати та залучити кілька тисяч додаткових військовослужбовців, але, як і раніше, залишається проблема старіння армії. З офіційним середнім віком солдатів старше 45 років (на думку експертів, насправді – близько 50 років), армія України залишається однією з найстаріших у світі.

“Старістю солдатів погану підготовку та нестачу зброї можна компенсувати?… Хіба така армія може ефективно воювати?”, – запитує Юрій Касьянов, експерт з аеророзвідки та офіцер ЗСУ.

Його думку підтримує і військовий журналіст Віктор Трегубов, який запевняє, що ситуація справді складна. За його словами, для України існує кілька способів збільшити мобілізаційні ресурси, однак у публічному порядку найчастіше порушують питання про зниження мобілізаційного віку.

Українська армія (ЗСУ)
Українська армія (ЗСУ)

Трегубов каже, що збільшення чисельності армії вкрай необхідне, проте наполягання лише на 18-річних солдатах може бути хибним політичним рішенням.

Про це висловлюється і Чапай, додаючи, що 18-річні люди ще не готові до таких серйозних випробувань, і мобілізація підлітків у минулих війнах уже вважалася злочином:

“У них ще гальмівні центри мозку не розвинулися. Вони ще не пожили. Мобілізація з 18 і в попередні війни була злочином. Це діти, щоб вони про себе не думали”.

Питання в тому, звідки брати нових солдатів і як знайти баланс між політичною та військовою необхідністю.


Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті