Банк Розвитку Ради Європи надасть 200 млн євро позики на підтримку ВПО в Україні.
У Міністерстві фінансів України повідомляють, що 15 листопада під час засідання Адміністративної ради Банку Розвитку Ради Європи (БРРЄ) було схвалено новий проєкт для України «Підтримка внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні». Заступниця Міністра фінансів України Ольга Зикова взяла участь у заході, як офіційна представниця від України у Раді БРРЄ.
Проєкт передбачає спрямування Україні 200 млн євро кредитних коштів БРРЄ на фінансування бюджетних видатків для виплат внутрішньо переміщеним особам для забезпечення соціальної адаптації та інтеграції ВПО у нових громадах.
Зокрема виплати включають забезпечення тимчасовим проживанням, фізичною реабілітацією, безкоштовним харчування дітей ВПО у дошкільних, шкільних та професійно-технічних навчальних закладах, а також допомога у працевлаштуванні у нових регіонах.
“Разом із БРРЄ ми успішно започаткували вже два соціально важливих проєкти з відновлення права громадян на житло і охорони здоров’я, та отримали перші виплати в їх межах. Забезпечення вразливих верств населення є одним із ключових пріоритетів держави в умовах війни. Реалізація нової ініціативи для підтримки внутрішньо переміщених осіб в Україні допоможе забезпечити понад 2 мільйони українців необхідною допомогою”, — зазначила заступниця Міністра фінансів.
Проєкт є вже третьою операцією БРРЄ в Україні з моменту офіційного приєднання країни до Банку у червні 2023 році. Так, загальний обсяг схваленого для України фінансування сягає 400 млн євро.
У секторі охорони здоров’я реалізується проєкт «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (Heal Ukraine). Україна вже отримала перші транші від Банку обсягом близько 16 млн євро. Залучені кошти спрямовуються на покриття виплат за програмою медичних гарантій та відновлення доступу громадян до первинної медико-санітарної допомоги, що дозволить покращити якість та доступ до медичних послуг.
У секторі житлового будівництва та відновлення впроваджується проєкт «HOME. Компенсація за знищене майно» загальним обсягом 100 млн євро, з яких 70 млн євро вже отримано. Станом на початок листопада 2024 року в рамках проєкту профінансовано 1741 житловий сертифікат загальним обсягом 2,9 млрд гривень, що дозволило громадяни вже придбати понад 1400 обʼєктів нерухомості. До кінця листопада цього року Україна отримає другий транш обсягом 30 млн євро.