У справі за обвинуваченням колишнього голови Нафтогазу Андрія Коболєва у незаконному отриманні багатомільйонної мільйонної премії (229 млн грн), адвокати намагалися переконати ВАКС у тому, що їх клієнт нібито збіднів.
Відповідно захист просив ВАКС зменшити суму застави для Коболєва зі 107 до 30 млн грн. Судді ВАКС відмовили. Про це свідчить одразу кілька Ухвал суду, повідомляють Українські новини.
Так, клопотання про пом’якшення міри запобіжного захисту, адвокати Коболєва мотивували, зокрема, “зміною його майнового стану”, а також тим, що застосована раніше міра запобіжного заходу вже діє протягом року.
У ВАКС збідніння Коболєва заперечили. І в якості підтвердження його заможності повідомив про те, що усі його родичі та родичі проживають і навчаються в Британії та Німеччині.
1) майновий стан сім`ї обвинуваченого. На переконання суду отримання протягом тривалого часу значних фінансових надходжень дозволило обвинуваченому зробити певні заощадження, які він, у разі необхідності, може використати для переховування як на території України, так і за її межами. Також на існування заможного стану сім`ї обвинуваченого, на переконання суду, свідчать і непоодинокі виїзди ОСОБА_9 (Коболєва, – ред.)на тривалий час за межі країни вже під час судового розгляду. З тверджень самої сторони захисту судом встановлено, що певні виїзди ОСОБА_9 за кордон були присвячені, як підготовці пасинка – ОСОБА_21 до іспитів у коледжі Великої Британії, де останній проживає на постійній основі та навчається, так і вільному проведенню часу у Німеччині з рідними дітьми;
2) наявність міцних соціальних зв`язків у обвинуваченого поза межами України. На підтвердження вказаної позиції суд бере до уваги постійне проживання трьох дітей обвинуваченого у Європі, проживання у Великій Британії пасинка, проживання за кордоном матері ОСОБА_9, тривале проживання самого ОСОБА_9 за кордоном до моменту повідомлення йому про підозру, та тривале проживання за кордоном його дружини, яка повернулася в Україну у зв`язку з кримінальним переслідуванням ОСОБА_9, а також твердження самого обвинуваченого про існування у нього певної позитивної репутації ділової людини з іноземними партнерами, підтримання тісного спілкування з урядами іноземних країн”, – йдеться в судовому документі.
Нагадаємо, що Коболєва звинувачено САП і НАБУ у тому, що він незаконно отримав премію від “Нафтогазу” у 229 млн грн. Ці кошти обвинувачений згодом вивів за кордон. Пізніше на них судом Ліхтенштейну був накладений арешт.
За даними слідства Національного антикорупційного бюро, Коболєв як голова “Нафтогазу” підготував зміни та доповнення до подання про виплату премії “за екстраординарні досягнення”, визначивши собі розмір премії в розмірі 10 млн доларів.
При цьому Коболєв, вказують прокурори САП, цілеспрямовано приховав від членів Наглядової ради та Комітету з призначень та винагород відомості про граничні розміри преміювання за підсумками роботи.