“Дорогоцінний шанс та час втрачені”: Прокопенко розкритикував останній обмін полоненими
25 Серпня 2024, 14:57
Полковник НГУ впевнений, що українська переговорна група мала колосальний важіль впливу під час цього обміну, виступаючи з позиції сили, але ним не скористалася. Омбудсмен Дмитро Лубінець, зі свого боку, запевняє, що Київ робить усе можливе, аби обміни полоненими відбувалися щотижня.
Україна втратила унікальний шанс обміняти бійців “Азову”, які вже понад 2 роки перебувають у російському полоні. Про це заявив командир 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” НГУ, полковник Денис Прокопенко (Редіс).
“Путіну було необхідно знизити тиск всередині РФ та зберегти обличчя, повернувши захоплених на Курщині строковиків. Відповідальним за обміни з української сторони необхідно було за радянськими традиціями організувати до свята медійну “перемогу”. Місця для полонених азовців, які вже понад 2 роки чекають на обіцяні обміни, у цій формулі не знайшлося. Попри те, що полонені росіяни самі просили обміняти їх на “азовців”, — написав він.
Прокопенко зауважив, що українська переговорна група мала колосальний важіль впливу під час цього обміну, виступаючи з позиції сили, але ним не скористалася.
“У сьогоднішньому обміні вкотре немає жодного азовця. Дорогоцінний шанс та час втрачені. Чого вартують всі сказані сьогодні пафосні слова, якщо з-поміж 900 відданих Україні військовослужбовців, до котрих у російському полоні найгірше ставлення, додому не повернувся ніхто?”, — задався питанням командир “Азову”.
Він додав, що Україна сьогодні провалила тест на вдячність, завдання не виконане, а наступна спроба вартуватиме ще дорожче.
“Засинаючи сьогодні у своїх затишних оселях, де немає вєртухаїв, допитів та катувань, подумайте, чи справді ви розумієте, що таке незалежність, та чи усвідомлюєте ціну, яку ми за неї платимо. Це не втішить родини тих, хто сьогодні втретє зустрічав День Незалежності у полоні. Не полегшить перебування моїх побратимів у російських тюрмах. Але, можливо, допоможе вам нарешті наважитись боротись за азовців під час наступних перемовин так, як вони боролись за незалежність України у Маріуполі”, — написав Денис Прокопенко.
Між тим Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець в ефірі телемарафону заявив, що станом на зараз канал комунікації між ним і російською колегою Тетяною Москальковою став більш системним, і що Україна стала отримувати більше інформації від РФ і що одним із ключових факторів, який на це впливає — є кількість російських військовополонених в українському полоні.
“Чи це може свідчити про те, що ми вийдемо на якесь періодичне проведення обмінних процесів? Станом на зараз не знаю. Але українська сторона робить все, щоб кожного тижня відбувалися обміни. Завдяки хлопцям і дівчатам, які щодня беруть в полон росіян, і сьогоднішній обмін відбувся, і я сподіваюся, що обміни стануть періодичними”, — сказав уповноважений Верховної Ради з прав людини.
Когда вы первый раз заходите с помощью соцсетей, мы получаем публичную информацию из вашей учетной записи, предоставляемой провайдером услуги соцсети в рамках ваших настроек конфиденциальности. Мы также автоматически получаем ваш e-mail адрес для создания вашей учетной записи на нашем веб сайте. Когда она будет создана, вы будете авторизованы под этой учетной записью.
Не согласенСогласен
Войти через
Я разрешаю создать мне учетную запись
Когда вы первый раз заходите с помощью соцсетей, мы получаем публичную информацию из вашей учетной записи, предоставляемой провайдером услуги соцсети в рамках ваших настроек конфиденциальности. Мы также автоматически получаем ваш e-mail адрес для создания вашей учетной записи на нашем веб сайте. Когда она будет создана, вы будете авторизованы под этой учетной записью.
У Харкові чоловік, у якого перевіряли документи співробітники ТЦК, вирішив втекти, збивши одного з працівників військкомату.
Відео інциденту, опублікованого 13
Дедалі частіше народні депутати, обрані від партії «Слуга народу» опиняються у центрі епічних скандалів, пов’язаних із корупцією, хабарництвом, розкішним життям і з
Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 “Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження”. “За” прогол
Отже, «мудрий американський народ» під час голосування 5 листопада виконав популярну наприкінці 1980-х пісеньку Віктора Цоя «Перемен требуют наши сердца!». Як насл
Образно кажучи, «мудрий американський народ» під час голосування 5 листопада виконав популярну наприкінці 1980-х пісеньку Віктора Цоя «Перемен требуют наши сердца!
Основні фондові ринки США та Європи виросли на тлі результатів виборів, біткоїн досяг нового рекордного максимуму, а долар зміцнився. Серед тих, хто програв, опинил
Друге пришестя Трампа в Білий дім, яке, втім, де-юре розпочнеться лише 20 січня 2025 року, вже спровокувало цілий шквал коментарів і прогнозів на тему геополітично