Стрічка новин
Сьогодні
1 Листопада 2024

Кому потрібно вакцинуватися від нового штаму ковіду: МОЗ про літню хвилю захворювання

13 Серпня 2024, 21:30
ковід

LB.ua уже писав про те, що в Україні почалася літня хвиля коронавірусної хвороби. Це видно по всіх цифрах статистики. Наприклад, порівняно з травнем 2024 року наприкінці липня кількість випадків зросла в п'ять разів. У світі нову хвилю спричинив FLiRT — один з варіантів вірусу, який для цього достатньо мутував. FLiRT виявили і в п’ятьох пацієнтів в Україні. Одна хвора померла.

Про це пише lb.ua.

За словами Ігоря Кузіна, заступника міністра охорони здоров’я та головного державного санітарного лікаря, захворюваність на ковід  суттєво росте і в ЄС, і у США. Така сама ситуація в Україні. 

За червень було дві тисячі випадків, а в липні майже 12 тисяч. 

Навантаження госпіталізації не таке велике: у стаціонарах зараз трохи більш як дві з половиною тисячі пацієнтів.

«Це нормально для підйому. Країни, які звітували про підйом, ідентифікували, що це FLiRT, підштам Omicron», — сказав Кузін. Усього в Україні циркулюють 10 варіантів Omicron. Клінічний перебіг типовий: досить швидкий початок, висока температура в перші дні, важко збивається, подразнення горла й кашель, усі інші симптоми схожі до звичайного ковіду. За його словами, вже у п’яти пацієнтів зареєстрували такий варіант вірусу за результатами повногеномного секвенування. І він не спричиняє важких форм у вакцинованих.

За його словами, скоріш за все, у серпні буде зростання захворюваності, і триватиме воно до вересня включно. Але не має перевищувати показники міжепідемічного періоду. “У вересні почнеться так званий епідсезон ГРВІ й грипу. Тоді бачитимемо прояви інших респіраторних вірусів — вони достатньо обмежують циркуляцію ковіду», — відповів на запитання LB.ua Ігор Кузін.

Головний санлікар також повідомив, що обмеження через нову хвилю вводитися не будуть, додавши, що показники в Україні ще не свідчать, що почався епідсезон чи що треба вводити окремі обмежувальні заходи на певних територіях чи об’єктах. Україна перебуває в так званому міжепідемічному періоді, коли не повинно бути суттєвого зростання захворюваності, яке призводило б до карантинних обмежень, зазначив Ігор Кузін.

Зміни в рекомендаціях для вакцинації від ковіду

МОЗ отримало рекомендації від Національної технічної групи з імунізації, яка вивчає останні наукові дані, зокрема від Всесвітньої організації охорони здоров’я. І оновило наказ про вакцинацію. Тепер населення України поділили на чотири групи. 

Перша група — високий пріоритет, яким наполегливо рекомендують вакцинацію та ревакцинацію: люди 60+ років з хронічними захворюваннями, також 75+ років загалом і люди до 60 років з хронічними захворюваннями, для яких визначають ризик тяжкого перебігу. Цій категорії слід забезпечити вакцинацію насамперед.

Друга група, середній пріоритет — дорослі 18+, які ще не мають першої дози. Але якщо ви здоровий дорослий і хочете щепитися додатково, можете це зробити. 

Третя група, низький пріоритет — здорові діти. Вакцини є для 12 + та дорослих. І для віку 6-11 років. Тут батьки можуть самостійно вирішити, чи щепити дитину.

Четверта група, для якої розглядають як виняток не одну дозу первинної, а ревакцинацію, це:

  1. Вагітні — при кожній вагітності рекомендована ревакцинація; 
  2. Люди з імуносупресією, наприклад, онкохворі;
  3. Групи професійного ризику: медики, Сили оборони, освітяни тощо. 

Тобто тепер здорова людина без супутніх захворювань повинна отримати лише первинне щеплення. Його достатньо, ревакцинації не треба. 

У МОЗ зазначають, якщо ви щепилися в попередні роки, бустер можна не робити. Хіба якщо хочеться.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті