Керівництво Ізраїлю готується до багатоденної атаки.
Це питання обговорювалося на нараді прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху з керівництвом армії та спецслужбами увечері 4 серпня, пише портал Ynet.
Зокрема, на нараді були присутні міністр оборони Йоав Галант, начальник Генштабу ізраїльської армії Герці Халеві, голова розвідки «Моссад» Давид Барнеа та голова Служби спільної безпеки (контррозвідка) Ронен Бар. Як пише Ynet, було ухвалено рішення, що Ізраїль першим ударить по Ірану, але тільки якщо Тель-Авів буде розвідданим, що доводить неминучість атаки з боку Тегерана. При цьому метою такого удару буде стримування Тегерана подальшої ескалації.
Поки що ж у Тель-Авіві не знають, чого очікувати від Ірану та його союзників у регіоні, і тому обговорюють «широкий спектр варіантів» відповіді на можливу атаку чи заходи для її запобігання, розповіли інформовані джерела The Times of Israel.
За даними NBC, керівництво Ізраїлю готується до багатоденної атаки, за допомогою якої Іран спробує виснажити Тель-Авів. На цьому фоні ізраїльська служба безпеки (ШАБАК) підготувала підземний бункер в Єрусалимі, де ховатиметься найвище політичне керівництво країни у разі початку війни, пише Walla.
Тим часом США вважають, що атака на Ізраїль розпочнеться у понеділок, 5 серпня. Зокрема, про це на селекторній нараді з главами МЗС країн G7 заявив держсекретар США Ентоні Блінкен, розповіли порталу Axios три обізнані джерела. При цьому Блінкен уточнив, що Вашингтон не має інформації, яку форму набуде удару. За його словами, обмеження наслідків цієї атаки — найкращий шанс запобігти тотальній війні.
Глава Держдепу наголосив, що США докладають зусиль, щоб максимально обмежити атаки та стримати відповідь Ізраїлю на них. У зв’язку з цим Блінкен попросив партнерів G7 надати дипломатичний тиск на Іран та Ізраїль.
Напруженість на Близькому Сході досягла піку після загибелі глави політбюро ХАМАС Ісмаїла Ханії у Тегерані 31 липня. За різними даними, він загинув внаслідок прямого ракетного удару або детонації вибухового пристрою у своєму будинку. Іран, ХАМАС та «Хезболла» поклали відповідальність за це на Ізраїль та пообіцяли відповісти. Тель-Авів офіційно не підтверджував своєї причетності до інциденту.