У Великій Британії двоє активістів кліматичного руху Just Stop Oil розпилили на Стоунгендж помаранчеву порошкову фарбу. Вони намагаються закликати уряд країни підписати угоду про поступову відмову від викопного палива до 2030 року.
Про це повідомив сам рух.
Екоактивісти — 21-річна студентка Оксфорду Ніам Лінч та 73-річний Раджан Найду з Бірмінгему — обприскали історичну памʼятку поблизу міста Солсбері напередодні того, як туди мають прийти тисячі людей для святкування літнього сонцестояння.
У такий спосіб Just Stop Oil вимагає від наступного британського уряду зобов’язатися співпрацювати з іншими урядами для узгодження «справедливого» плану припинення видобутку та спалювання нафти, газу та вугілля до 2030 року.
🚨 BREAKING: Just Stop Oil Spray Stonehenge Orange
🔥 2 people took action the day before Summer Solstice, demanding the incoming government sign up to a legally binding treaty to phase out fossil fuels by 2030.
🧯 Help us take megalithic action — https://t.co/R20S8YQD1j pic.twitter.com/ufzO8ZiDWu
— Just Stop Oil (@JustStop_Oil) June 19, 2024
«Стоунхендж під час сонцестояння — це вшанування світу природи, але подивіться, у якому стані він перебуває! Ми всі маємо право жити без страждань, але продовження спалювання нафти, вугілля та газу призводить до смерті та страждань у неперевершених масштабах. Нам час подумати про те, що наша цивілізація залишить по собі — яка наша спадщина?» — заявила Лінч.
Двох активістів затримали через розпилення фарби на Стоунгендж. Як зазначили в поліції, Лінч та Найду підозрюють у пошкодженні старовинної пам’ятки.
🚔 ARRESTED AT STONEHENGE
⛓️ Rajan and Niamh have been taken into custody after covering #Stonehenge in orange powder paint.
🧡 The paint is made of cornstarch, which will wash away in the rain, but the urgent need for effective government action to mitigate the catastrophic… pic.twitter.com/KKXuBrhWCn
— Just Stop Oil (@JustStop_Oil) June 19, 2024
Just Stop Oil запевняє, що фарбу створили з кукурудзяного борошна, тож вона змиється зі Стоунгенджа дощем.
Кліматичний рух також заявив, що його прихильники разом із громадянами Австрії, Канади, Норвегії, Нідерландів і Швейцарії цього літа чинитимуть тиск, якщо уряди цих країн не вживуть суттєвих заходів. Там обіцяють, що на цей період райони, які мають ключове значення для економіки викопного палива, оголосять місцями «громадянського опору» по всьому світу.