Головне управління розвідки Міноборони України здійснило атаки хакерів на сайти російських авіакомпаній і аеропортів.
Про це повідомляє Kyiv Post з посиланням на обізнані джерела.
У середу, 12 червня, ДержСВПЛНКА (Державна система виявлення, попередження та ліквідації наслідків комп’ютерних атак, створена та контрольована ФСБ) повідомила, що користувачі мають труднощі з доступом до сайтів, додатків та веб-сервісів авіакомпаній Nordwind, S7 та «Росія», а також аеропорту «Домодєдово», виробника ПЗ для управління операційною діяльністю авіакомпанії «АвіаБіт» та деяких туроператорів. Ці дані підтвердили моніторинговий сервіс DownDetector.
Джерела видання стверджують, що атаку також зазнали ресурси аеропорту Гагарін у Саратові та аеропорту Южно-Сахалінська. В результаті дій хакерів були затримані деякі авіарейси, а літакам, що знаходилися в повітрі, довелося летіти на запасні аеродроми, пише Kyiv Post.
На початку червня масштабна DDoS-атака паралізувала роботу порталу «Держпослуги», сайтів Міноборони, Мінфіну, Мін’юсту, Мінпромторгу, Міненерго, Мінцифри, Мінобрнауки та МНС. Аналогічні проблеми спостерігалися у Федеральної податкової служби, Об’єднаної авіабудівної корпорації та Федеральної митної служби.
У Роскомнагляді стверджували, що сайти впали через «збій на одній із ділянок магістральної мережі зв’язку», додаючи, що аналізують подію. У ГУР Міноборони України, у свою чергу, заявили, що обвалення сайтів російських держструктур було спричинене діями кіберфахівців відомства.
Наприкінці травня атаку хакерів зазнав один з найбільших російських операторів доставки СДЕК. В результаті служба призупинила обробку замовлень, прийом та видачу посилок, сайт сервісу та програми не відкривалися. Роботу вдалося відновити лише через кілька днів. Відповідальність за кібератаку взяла міжнародна хакерська група Head Mare. Збитки СДЕК могли становити від 300 млн до 1 млрд рублів. Компанія відома тим, що за її допомогою російські військові відправляли майно, вивезене з України через мародерство.